«Запоріжсталь» в лютому скоротила виробництво сталі на 4,1% м./м.
- ELEGIN

- 14 годин тому
- Читати 2 хв
Порівняно із середньомісячним показником за 2025 рік обсяги виплавки знизилися на 15,7%
Металургійний комбінат «Запоріжсталь», що входить до групи «Метінвест», за підсумками лютого 2026 року скоротив виробництво сталі на 3,8% порівняно з попереднім місяцем і на 4,1% порівняно із лютим 2025 року – до 225,6 тис. т. Про це свідчать дані підприємства.
Виплавка чавуну за місяць зросла на 1,2% м./м. та знизилась 4,7% р./р., до 253 тис. т. Виробництво металопрокату скоротилося на 12% м./м. і зросло на 3% р./р., до 189,8 тис. т.
Протягом січня-лютого виплавка сталі впала на 3,8% порівняно з аналогічним періодом 2025 року – до 460 тис. т, чавуну – на 9,1% р./р., до 502,9 тис. т. Виробництво прокату за період знизилось на 1,3% р./р., до 405,5 тис. т.
Останні місяці для «Запоріжсталі» відзначилися значними складнощами, оскільки РФ продовжує обстрілювати енергоінфраструктуру України, завдаючи ударів по стабільності генерації та постачанню електроенергії. Внаслідок таких атак підприємство зупиняло роботу двічі за короткий проміжок часу – в середині грудня, на кілька днів, і на початку січня. Технологічної аварії вдалося уникнути завдяки вивіреним діям персоналу щодо безпечного зупинення обладнання. В обох випадках зупинення виробництва тривало до двох діб.
Це значно вплинуло на результати січня, але й в лютому показники не відновились. Виплавка сталі знизилася до найнижчого показника з червня 2024 року й на 15,7% порівняно із середньомісячним результатом 2025 року, чавуну – мінімуму з листопада 2024 року та на 14,9% відповідно. Випуск прокату знизився на 17,2% порівняно з середнім місячним показником за минулий рік.
У 2025 році «Запоріжсталь» збільшила виробництво металопрокату на 15,1% порівняно з 2024 роком – до 2,795 млн т. Виплавка чавуну за 12 місяців становила 3,568 млн т, що на 15% більше р./р. Випуск сталі зріс на 11,1% р./р., до 3,212 млн т.
