top of page
Пошук

Металургійні підприємства країни стикаються із фінансовими проблемами

Швейцарська сталеливарна промисловість стикається з серйозною кризою і значними фінансовими проблемами. Про це повідомляє Swissinfo із посиланням на розслідування громадського телебачення RTS.


Компанія Stahl Gerlafingen, яка виробляє арматурну сталь та профілі, нещодавно оголосила про закриття однієї з двох виробничих ліній у кантоні Золотурн, що поставило під загрозу близько сотні робочих місць.


Ситуацію погіршує зростання цін на енергоносії. Інший представник галузі, швейцарський металургійний завод Swiss Steel Group у кантоні Люцерн, на якому працює 10 тис. робітників, стикається зі схожими проблемами. Зокрема, виробник сталі прагне влити €300 млн як нове фінансування.


За даними галузевої асоціації Swissmem, цей спад спричинений кількома факторами. Заступник директора Swissmem Жан-Філіп Коль пояснює, що на відміну від Швейцарії, інші країни надали підтримку своїм металургійним заводам під час різкого зростання цін на енергоносії. Окрім того, ЄС та США частково закривають свої ринки сталі, що ускладнює постачання для швейцарських компаній. У останні два роки проблема у галузі поглибилась через сильний франк.


Попри визнання важливості швейцарської металургійної промисловості, влада не вважає доцільною фінансову підтримку галузі. Державний секретаріат з економічних питань відповів RTS, що такі заходи є дорогими та не забезпечують довгострокової конкурентоспроможності.


Водночас у січні поточного року Swiss Steel Group спростовувала повідомлення про те, що металургійний завод перебуває у скрутному фінансовому становищі, і що уряд кантону Люцерн та одна з основних зацікавлених сторін розглядають можливість підтримки. У компанії заявляли, що її фінансування забезпечено, і повторили свої плани реструктуризації, які передбачають виділення активів, які група вважає непрофільними.


Нагадаємо, що Єврокомісія восени минулого року схвалила придбання французькою Jacquet Metal Service шести дочірніх компаній німецької Schmolz+Bickenbach, яка є частиною Swiss Steel. Угода про продаж була укладена у лютому 2023-го. Вона стосується центрів із реалізації сталевої продукції в Чехії, Естонії, Угорщині, Латвії, Польщі та Словаччині.

У березні показник зріс на 14,5% р./р.


Китайські гірничодобувні компанії за підсумками січня-березня 2024 року збільшили видобуток залізної руди на 15,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 284,1 млн т. Про це свідчать дані Національного бюро статистики (NBS), повідомляє SteelOrbis.


У березні поточного року китайські гірничодобувні компанії збільшили видобуток руди на 14,5% порівняно з березнем 2023 року.


Ціни на залізну руду знизилися в березні, хоча відстежувалась тенденція до зростання після останніх китайських свят на тлі покращення настроїв та підвищення ф’ючерсів на сировину. Попит на сталь був недостатньо високим, як очікувалось, що призвело до зниження споживання ЗРС. Збільшення видобутку руди на внутрішньому ринку Китаю також мало негативний вплив на ціни сировини у березні.


Нагадаємо, імпорт залізної руди китайськими металургами за перший квартал 2024 року збільшився на 5,5% р./р., до 310,13 млн т. У березні обсяги імпорту зросли на 0,5% р./р. – до 100,72 млн т.


Показник зріс на фоні підвищення попиту серед металургів після святкових канікул. Окрім того, ринок прогнозував нарощування виробництва в березні, але попит був набагато слабшим, ніж очікувалось, що разом із високим показником імпорту збільшило запаси в портах, й ціни на сировину впали.


Запаси залізної руди у великих китайських портах в березні зросли на 5,3% м./м. – до 142,1 млн т, що є найвищим показником з кінця лютого 2023 року, тоді як ціни на руду впали більш ніж на 13%. У квітні очікується подальше зростання імпорту.

Структура покликана стимулювати інвестиції для відновлення та реконструкції України


ЄС створив інвестиційну структуру для України (Ukraine Investment Framework), яка є фінансовим інструментом та невід’ємним компонентом Ukraine Facility на €50 млрд. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.


Інвестиційна структура покликана стимулювати державні та приватні інвестиції для відновлення та реконструкції України.


Як зазначається, на першому засіданні Керівної ради Ukraine Investment Framework держави-члени ЄС ухвалили правила процедури та стратегічні орієнтири інвестиційної структури, започаткувавши роботу над першими інвестиційними програмами. Останні, як очікується, будуть підписані на конференції з відновлення України, що відбудеться у Берліні у червні.


Координаційна рада надає стратегічні та оперативні рекомендації та забезпечує відповідність Ukraine Facility, стратегії реформ та інвестицій на наступні чотири роки.


Інвестиційна програма України містить фінансовий пакет на загальну суму €9,3 млрд, з яких €7,8 млрд – на кредитні гарантії та €1,51 млрд – на змішане фінансування.


Очікується, що протягом наступних років Ukraine Investment Framework мобілізує до €40 млрд державних і приватних інвестицій.


«Інвестиційна програма України буде зосереджена на наданні допомоги малому і середньому бізнесу, муніципалітетам і регіонам, на відновленні інфраструктури та сприянні переходу до «зеленого» і цифрового розвитку. Відновлення України означає відновлення країни відповідно до правил і стандартів ЄС. Тому, підтримуючи Україну на шляху до вступу, ми також зміцнюємо інвестиційне середовище на основі наших правил і стандартів, аби забезпечити економічне зростання і робочі місця», – зауважив єврокомісар з питань сусідства та розширення Олів’є Варгелі.

Нагадаємо, що 15 квітня поточного року Єврокомісія схвалила План для Ukraine Facility та запропонувала ухвалити документ Раді ЄС. Фонд Ukraine Facility було схвалено 1 березня, він передбачає стабільне фінансування в розмірі до €50 млрд у вигляді грантів і кредитів для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України на 2024-2027 роки.

bottom of page