top of page
Пошук

«Метінвест» нарощує завантаження ГЗК, але ІнГЗК поки у простої – COO

  • Фото автора: ELEGIN
    ELEGIN
  • 4 дні тому
  • Читати 2 хв

Північний та Центральний ГЗК стабільно працюють, а відновлення Інгулецького залежить від ринку та тарифів на електроенергію


Група «Метінвест» поступово відновлює роботу своїх гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК), хоча ситуація залишається складною через високі тарифи на електроенергію та кон’юнктуру світового ринку. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів операційний директор (COO) компанії Олександр Мироненко.


За його словами, Північний ГЗК майже вийшов на довоєнні показники. У роботі два кар’єри, повністю завантажена збагачувальна фабрика, а обидві випалювальні машини для виробництва окатків – ЛУРГІ 552А та ЛУРГІ 552В – працюють почергово залежно від потреби у випуску продукції.


Центральний ГЗК поки що не досяг довоєнного рівня видобутку: на двох кар’єрах роботи призупинено. Водночас збагачувальна фабрика завантажена майже на 80% завдяки руді, що надходить з інших кар’єрів.

Найскладніша ситуація на Інгулецькому ГЗК, який перебуває у простої.

«Там ведеться невеличкий видобуток руди й виробництво руди задля технологічних завдань – об’єми становлять до 40 тис. т на місяць. Це такий підтримуючий режим.», – пояснив Мироненко.

Подальші перспективи напряму залежать від ринку. За словами топменеджера, через високі тарифи на електроенергію концентрат ІнГЗК наразі неконкурентоздатний навіть на китайському ринку.

«Тут потрібен збіг двох факторів: доступна ціна на електроенергії й збільшення рівня цін на залізорудну продукцію, щоб ми мали можливість запустити це підприємство», – наголосив він.

У компанії вже є план відновлення ІнГЗК, проте для його реалізації потрібна стабільна ситуація як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.


Таким чином, група зосереджується на утриманні та поступовому збільшенні завантаження діючих потужностей, очікуючи сприятливих ринкових умов для повноцінного запуску Інгулецького комбінату.


Нагадаємо, що за підсумками I півріччя 2025 року «Метінвест» зменшив виробництво залізорудного концентрату на 13% у порівнянні з аналогічним періодом 2024-го – до 7,72 млн т. Так, випуск товарної продукції знизився на 8% р./р. – до 7,53 млн т, з якої 4,24 млн т (-16% р./р.) припадає на концентрат, та 3,29 млн т (+3% р./р.) – на окатки.

 
 

Останні пости

Дивитися всі

©2019 by elegin. Proudly created with Wix.com

bottom of page