top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Італійська RINA запускає проєкт із виробництва сталі із використанням водню

У рамках проєкту Hydra створять пілотну установку, що на 100% працює на водневому паливі

Багатонаціональна компанія RINA зі штаб-квартирою в Італії, яка займається консультуванням з інженерних досліджень, розробками, інспекцією та сертифікацією, оголосила про початок шестирічного дослідницького проєкту Hydra. Він передбачає створення пілотної установки, що на 100% працює на водневому паливі. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії.

Планується, що ця установка буде здатна виробляти до семи тонн різних марок сталі на годину.

«Цей амбітний відкритий дослідницький проєкт забезпечить новаторську технологію майже нульового викиду вуглецю та нові можливості для міжнародної сталеливарної промисловості», – зазначають у RINA.

Проєкт Hydra вартістю €88 млн фінансуватиметься Єврокомісією та владою Італії.

Проєкт передбачатиме проєктування та будівництво діючої пілотної установки, яка використовуватиме водень на кожному етапі циклу виробництва сталі. Будівництво планується завершити до 2025 року. Установка складатиметься з 30-метрової вежі прямого відновлення заліза (DRI), яка використовує водень відновник, електродугової печі (EAF) і печі повторного нагріву.

Як зауважив Уго Салерно, голова правління та генеральний директор RINA, окрім технологічного прогресу, унікальною перевагою цього проєкту є його позиція відкритого дослідницького центру.

«Проєкт не призначений або не розроблений, щоб надати комерційну перевагу будь-якому окремому виробнику сталі, радше просунути промисловість. Ось чому проєкт Hydra з самого початку був підтриманий провідними європейськими виробниками сталі, постачальниками заводів, комунальними підприємствами та основними зацікавленими сторонами в секторі», – розповів він.

RINA у рамках проєкту Hydra також створить навчальний центр для збору та поширення ноу-хау, пов’язаних з проєктуванням, впровадженням та розгортанням технологій декарбонізації на основі водню. Центр стане постійною міжнародною платформою досліджень і розробок, відкритою для всіх зацікавлених сторін у металургійній та енергетичній промисловості.

Нагадаємо, що німецький виробник сталі Salzgitter замовив одну із найбільших у Європі установок із виробництва «зеленого» водню в австрійської технологічної групи Andritz. Її побудують на заводі Salzgitter Flachstahl. Починаючи з 2026-го підприємство буде виробляти близько 9 тис. т «зеленого» водню на рік, що стане початком його промислового використання за програмою SALCOS.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page