top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Турецька металургія може стати більш конкурентоспроможною в другому півріччі

Цьому має сприяти нещодавнє зниження цін на енергоносії в країні

Турецька металургійна продукція може стати більш конкурентоспроможною на світовому ринку в другій половині поточного року. Про це заявив Фуат Тосялі, президент Середземноморської асоціації експортерів чорних і кольорових металів (ADMİB), повідомляє S&P Global.

За його словами, цьому має сприяти нещодавнє зниження цін на енергоносії в країні, що зменшить витрати виробників сталі.

Минулого року металургам Туреччини було важко конкурувати на експортних ринках через високу вартість енергії. Проте в другому півріччі 2023-го Туреччина має шанси збільшити обсяги експорту сталі. Утім, показники другого кварталу можуть залишатися слабкими через низький попит на глобальному ринку. За словами Фуата Тосялі, турецькі виробники сталі у першому кварталі навіть не змогли вибрати квоти ЄС по деяких позиціях. Наразі, окрім низького попиту, на металургів країни на експортних ринках тиснуть нижчі ціни пропозиції з боку азійських постачальників.

У 2022 році ціни на енергоносії в країні різко зросли. За даними Турецької асоціації виробників сталі, це спричинило зростання частки витрат на електроенергію та газ в турецькій металургії до 28% від загальних витрат у виробництві у порівнянні із 8% у 2021-му.

Нагадаємо, що з 1 квітня поточного року уряд країни знизив оптові ціни на природний газ для промислових споживачів на 20%. Це вже третє поспіль зниження ціни газу в країні у поточному році. У лютому газ для промисловості подешевшав на 13-17%, а в березні – на 21-26%. Окрім того, ціни на електроенергію для всіх споживачів із 1 квітня знизили на 15%.

За підсумками лютого 2023 року металурги країни скоротили виробництво сталі на 19,2% у порівнянні з січнем 2023 року – до 2,104 млн т. Про це свідчать дані World Steel Association. У порівнянні з лютим 2022-го турецькі металурги в лютому поточного року скоротили виробництво сталі на 28,9%.

У 2022-му виробництво сталі в Туреччині знизилося на 12,9% в порівнянні з 2021 роком – до 35,1 млн т. TCUD очікувала падіння виробництва на понад 13%. За рік металурги експортували 19,6 млн т сталі, що на 17,7% менше р./р.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page