top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Велика Британія продовжує імпортні мита на сталь

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів

Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імпорт п’яти видів сталі ще на два роки для захисту місцевих виробників. Про це повідомив Reuters.

При цьому Британія визнає, що цей крок може призвести до порушення правил Світової організації торгівлі (СОТ).

Як зазначає міністр міжнародної торгівлі Анн-Марі Тревельян, уряд країни діє в суспільних інтересах та захищає тисячі робочих місць. За її словами, українська сталь буде звільнена від митних тарифів.

Залишивши Євросоюз та загальну торговельну політику блоку, Британія прагнула зайняти роль захисника вільної торгівлі, засуджуючи практику інших країн, зокрема Китаю, та виступаючи за реформу СОТ. Нинішні обставини змусили уряд діяти у зворотному напрямку.

«Рішення відступає від наших міжнародно-правових зобов’язань за угодою СОТ. Однак час від часу можуть виникати ситуації, коли національні інтереси вимагають вжити заходів», – додала міністр міжнародної торгівлі.

Загалом вітчизняна сталеливарна промисловість вітає цей крок, але деякі підприємства можуть засудити рішення, оскільки використовують імпортну продукцію через незадоволення попиту місцевими заводами.

«Продовження заходів безпеки Великої Британії щодо сталі є абсолютно необхідним для довгострокового здоров’я сталеливарної промисловості країни. Вони відповідають курсу дій, яким ідуть уряди по всьому світу», – сказав офіційний представник British Steel Річард Воррен.

Анн-Марі Тревельян також зазначила, що країни, зокрема Індія, Туреччина та Південна Корея, мають право запровадити заходи у відповідь.

У 2021 році Велика Британія зберегла успадковані від ЄС квоти та тарифи на 10 видів сталі строком на три роки. Але на 5 продуктів заходи були продовжені на тимчасовій основі на один рік.

Нагадаємо, на фоні російського вторгнення Велика Британія розглядає можливість скасування антидемпінгових митних тарифів на деякі види металопродукції з України. Раніше Велика Британія скасувала всі мита та квоти на українські товари, встановлені угодою між країнами під час вступу України до СОТ.

За підсумками 2021 року Україна експортувала до Великої Британії продукції на $1,1 млрд, що на 62,4% більше в порівнянні з 2020 роком.

Серед ключових позицій експорту – чорні метали (26,6% від загального обсягу експорту), жири та олії (16,6%), насіння та плоди олійних рослин (15,1%), зернові культури (13,4%), електричні машини (7,5%).

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page