top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

USAID планує виділити $225 млн на будівництво євроколії Львів–Мостиська

Агентство надасть УЗ технічну підтримку у побудові двоколійної ділянки


Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує спрямувати $225 млн на будівництво євроколії на ділянці від Мостиської до Львова. Про це йдеться у пресрелізі USAID.

«USAID надасть «Укрзалізниці» технічну підтримку у побудові двоколійної ділянки, яка дозволить прискорити перевезення українських вантажів до ЄС, а тим українцям, які повертаються з евакуації за межами країни – змогу швидше доїхати додому», – йдеться у повідомленні.

Як зауважується, поєднання залізничного вузла у Львові з європейськими залізничними коридорами дозволить завантажувати аграрну продукцію безпосередньо до вагонів, розрахованих на стандартну євроколію, що уможливить скоріше доставлення цих товарів до портів і ринків країн Європи.


Через те, що українська залізниця та залізниці країн Європи використовують колію різної ширини, виникає необхідність у перевантаженні вагонів на прикордонних залізничних переходах. Перевантаження одного поїзда може тривати понад 5 годин, що обмежує кількість потягів, які за день можуть перетнути кордони України з європейськими країнами.


Побудова двоколійної залізничної ділянки довжиною 75 км поєднає Львів, який, як планується, має стати одним із головних залізничних вузлів на заході України – з Транс’європейською транспортною мережею Євросоюзу (TEN-T).


Нагадаємо, що 24 листопада USAID, «Укрзалізниця», віцепремʼєр з відновлення Олександр Кубраков та посол США Бріджит Брінк підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо відповідного проєкту – побудови євроколії шириною 1435 мм на ділянці від станції Мостиська, яка знаходиться на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів). Подальший проєкт розвитку включатиме сполучення євроколії з Ужгородом, Ковелем, Чернівцями, а на більш пізньому етапі – з Києвом та сходом України.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page