top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

TCUD очікує скорочення випуску сталі в Туреччині у 2022 році на 10%

За останні три місяці 2022-го рівень використання потужностей знизився до 60%

Турецькі заводи розглядають можливість зупинення виробництва через високі витрати на енергію. А за підсумками 2022 року виробництво сталі в країні скоротиться більш ніж на 10% Про це в інтерв’ю турецькій Cumhuriyet повідомив генеральний секретар Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсел Яян.

За його словами, 600%-ве підвищення цін на енергію не є стійким, і його слід нормалізувати. Водночас турецькі виробники сталі не в змозі відобразити це у своїх цінах. На думку генерального секретаря TCUD, можуть бути компанії, які тимчасово зупинять виробництво, і невдовзі про це можна буде почути.

У 2021 році рівень завантаження потужностей турецьких підприємств становив 75%. За останні три місяці 2022-го він знизився до 60%, і є тенденція до подальшого падіння.

У першому кварталі 2022-го світове виробництво сталі скоротилося на 5,5%, водночас падіння виробництва в Туреччині становило 2,5%. Проте, вважає Вейсел Яян, сьогодні Туреччина відстає від решти світу.

«ЄС надає енергетичну підтримку своїм виробникам. Наша держава теж має підтримувати виробників», – зазначив генеральний секретар TCUD.

У разі продовження підвищення цін на енергоносії зростання цін на сталь неминуче, вважає Вейсел Яян. Він також зазначає, що ситуація з ринковим попитом сильно змінюється, а компанії намагаються підтримувати запаси відповідно до нього.

За даними TCUD, у серпні 2022-го виробництво сталі в Туреччині впало на 21% у порівнянні з відповідним місяцем попереднього року – до 2,8 млн т. За 8 місяців 2022-го виробництво скоротилося на 8,8% р./р. – до 24,4 млн т.

За підсумками 2022-го, за словами Вейсел Яяна, виробництво сталі скоротиться більш ніж на 10% (попередньо прогнозувалося, що воно збільшиться на 10%).

«За останні три місяці середньомісячне виробництво впало на 18,3%, а експорт – на 14,3%. Крім того, ці зниження не відображають 50%-ве підвищення цін на електроенергію та природний газ 30 серпня та негативний вплив нового регулювання, прийнятого BOTAS (державний імпортер енергоресурсів) 29 вересня. Ця ситуація свідчить, що останній квартал року буде складнішим для нашої металургії», – зауважив Вейсел Яян.

Одним з основних ринків для виробників сталі Туреччини є Європа, хоча там застосовуються квоти до турецької продукції. Проте у TCUD сподіваються, що до нового року їх послаблять. Зараз у Туреччині налічується понад 100 металургійних заводів. Безпосередня зайнятість у секторі перевищує 100 тисяч осіб, а непряма становить близько 500 тисяч.

Зауважимо, що за даними Асоціації експортерів сталі Туреччини (CIB), за 8 місяців 2022-го обсяг експорту турецької сталі у грошовому виразі становив $17 млрд. Ціль на 2022-й становила $25 млрд, проте, імовірно, рік закриють із тим же тоннажем і вартістю, що і 2021-й – $21 млрд.

Від вересня у Туреччині підвищили ціни на електроенергію та газ для промисловості на 50%. Регуляторне відомство пов’язало здорожчання електроенергії зі зростанням цін енергоносіїв, особливо під впливом війни в Україні.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page