top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Tata Steel може вийти зі сталеливарного бізнесу в Британії

Компанія майже не сподівається отримати від уряду пакет субсидій у £1,5 млрд

Компанія Tata Steel розглядає можливість виходу зі сталеливарного бізнесу у Великій Британії, оскільки не сподівається отримати від уряду пакет субсидій у розмірі £1,5 млрд ($1,7 млрд) для переходу на «зелене» виробництво. Про це повідомляє The Economic Times з посиланням на джерела.

Компанія володіє найбільшим металургійним заводом у Великій Британії в Порт-Талботі в Південному Уельсі. Його виробнича потужність становить 5 млн т сталі на рік. У Tata Steel UK працюють близько 8 тис. співробітників. Компанії просить в уряду кошти для реалізації своїх планів – закрити дві доменні печі на та замість них побудувати дві електродугові печі (EAF). EAF перероблятимуть сталевий брухт, що набагато зменшить викиди вуглецю при виробництві сталі. Будівництво електродугових печей і виведення з експлуатації наявних доменних коштуватиме приблизно £3 млрд.

«На шляху до декарбонізації Великої Британії та в умовах зростання витрат на викиди вуглецю в країні завод у Порт-Талботі має перейти на альтернативні технології, щоб залишатися життєздатним», – повідомило джерело у Tata Steel.

У липні 2022-го глава Tata Group Натараджан Чандрасекаран відзначав, що переговори з британським урядом щодо надання державної підтримки тривають останні два роки, і протягом 12 місяців потрібно дійти згоди з цього питання, бо й без цього доведеться розглядати закриття локації.

За даними джерела, компанія не зацікавлена нескінченно чекати від британського уряду підтвердження щодо надання фінансової підтримки.

За словами представника Tata Steel, компанія шукає підтримки двома способами. По-перше, це відбувається на рівні політики, через заохочення переходу до «зеленої» сталі та забезпечення конкурентоспроможного ландшафту. По-друге, йдеться про співпрацю у фінансуванні проєкту, з огляду на масштаби інвестицій і фінансову нестабільність бізнесу Tata Steel у країні. Також повідомляється, що наразі не ведеться жодних переговорів з потенційними покупцями британського бізнесу.

У червні 2022-го Tata Steel заявила, що поставила собі за мету виробляти сталь з нульовими викидами вуглецю до 2050 року та скоротити викиди CO2 на 30% до 2030-го.

Tata Steel Europe, дочірня компанія індійського виробника сталі Tata Steel, оголосила про результати діяльності за другий квартал (липень-вересень) та першу половину 2022/2023 фінроку. У другому кварталі 2022/2023 фінансового року виробництво прокату впало на 6,2% р./р. – до 2,4 млн т.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page