top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Tata Steel знайшла альтернативу російському вугіллю

Угоди з російськими постачальниками та банками піддаються ризикам через санкції

Індійська компанія Tata Steel у першому кварталі припинила закупівлю російського коксівного вугілля через санкційні ризики внаслідок вторгнення Росії на територію України. Також компанія знайшла альтернативні джерела постачання сировини. Про це повідомляє Financial Times.

Індійська компанія є найбільшим імпортером російського вугілля. У першому кварталі Tata Steel імпортувала 617 тис. т вугілля з РФ, а в березні – 246 тис. т. Отримана в січні-березні сировина була замовлена ​​до вторгнення в Україну.

«Перед війною Tata збільшила закупівлі вугілля в Росії, оскільки ціни у конкурента – Австралії – були занадто високими», – йдеться в повідомленні.

Компанія відмовилася від закупівель російської сировини через невизначеності та ризики угод з постачальниками та банками РФ. Для забезпечення безперервності діяльності Tata Steel знайшла альтернативні джерела постачання сировини.

Рішення компанії має важливе значення, оскільки це пом’якшить наслідки нестачі електроенергії в Індії, яка вже призвела до перебоїв з енергопостачанням у країні.

«Індія залежить від вугілля у виробництві електроенергії на 70%, а запаси сировини у її виробників скоротилися майже вдвічі в порівнянні із середнім рівнем для цієї пори року. Понад 20 вугільних електростанцій були змушені провести технічне обслуговування, оскільки нестача е/е посилюється несезонною спекою в країні», – зазначає FT.

Незважаючи на необхідність нарощування запасів, російський експорт вугілля до Індії сповільнився до 420 тис. т у березні і, як очікується, впаде до 124 тис. т у квітні. При цьому в лютому Індія споживала 1,1 млн т сировини з РФ.

Хоча потреба в дешевому російському вугіллі, ймовірно, зросте, очікується, що проблеми з платежами та висока вартість доставки обмежать його закупівлю.

При цьому наголошується, що країни обговорювали механізми платежів за сировину, які б дозволили обійти санкції. Наразі основною проблемою у закупівлях є неможливість оплати.

Росія, своєю чергою, намагається всіма способами залучити покупців на свою сировину. Так, Індії пропонується 20% знижка на російське вугілля. Водночас вартість доставки вугілля коштуватиме від 10% до 12% вартості імпорту.

Раніше Tata Steel заявила про припинення всіх торгових відносин із Росією. З метою забезпечення безперервності ведення бізнесу всі її сталеливарні підприємства в Індії, Великій Британії та Нідерландах заявили про наміри використовувати альтернативні джерела сировини.

Tata Steel – один із найбільших виробників сталі у світі. Корпорація має намір збільшити потужності з виробництва сталі з 20 млн т до 30 млн т на рік до 2025 року.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page