top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Moody’s підвищило прогнозні ціни металів на 12 місяців

Прогнози цін металів у середньостроковій перспективі також підвищили

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service переглянуло оцінки вартості низки основних кольорових металів і золота у бік підвищення на фоні зростання ринків волатильності через російську агресію проти України. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Вартість деяких металів, включаючи алюміній та нікель, піднялася до рекордних максимумів у першому кварталі 2022 року, ціни на мідь та цинк залишаються високими. Баланс попиту та пропозиції для цих видів сировини вже був жорстким до початку воєнного конфлікту, що підтримувало високі ціни», – наголосила Барбара Меттос, старший віце-президент Moody’s.

Прогнози аналітиків побудовані на очікуваннях, що економіки країн G20 зростуть на 3,6% у 2022 році й на 3% у 2023 році.

Прогноз ціни алюмінію на майбутні 12 місяців підвищили до $1,3 за фунт з раніше очікуваного $1 за фунт, а в середньостроковій перспективі – до $1-1,3 за фунт з $0,7-1 за фунт.

Оцінка на рік для міді залишилася на рівні $4 за фунт, на середньострокову перспективу – збільшено до $3-4 за фунт із $2,75-3,5 за фунт. Зазначається, що на Росію припадає 4% світових поставок металу.

Прогноз цін нікелю на 12 місяців підвищили до $9 за фунт із $7,5 за фунт, тоді як середньострокова оцінка залишилася в діапазоні $5,5-7 за фунт. Аналітики агентства очікують, що в другому кварталі виробничі потужності в Індонезії мають значно збільшитися, що обмежить темпи зростання цін.

Очікування вартості цинку на рік не змінилися – $1,3 за фунт, на середньострокову перспективу – підвищилися до $1,1-1,4 за фунт проти $1-1,3 за фунт раніше. Прогноз середньої ціни золота у 2022 році тепер становить $1,8 тис. за унцію, в порівнянні з $1,7 тис. за унцію раніше.

«Загалом металургійні та гірничодобувні компанії виграють від високих цін на сировину й збережуть рентабельність вище за історичний рівень у 2022 році. З іншого боку, конфлікт, що затягнувся, безпосередньо знизить промислову активність і попит на метал і сталь, стримуючи подальше зростання цін на сировинні товари», – йдеться в повідомленні агентства.

Раніше Єврокомісія повідомила про плани заборонити імпорт сталі з РФ. Заборона пошириться, зокрема, на гарячекатаний та холоднокатаний плоский прокат, труби, арматуру та інший готовий металопрокат. Передбачається, що заборона на поставки до ЄС стосуватиметься російської металургійної продукції загальною вартістю €3,3 млрд.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page