Поставки сировини замовникам знизились на 19,1% р./р.
Міжнародна гірничодобувна група LKAB за підсумками січня-вересня 2024 року скоротила виробництво залізорудної сировини на 12% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 16,9 млн т. Про це йдеться у квартальному звіті компанії.
Відвантаження сировини замовникам за 9 місяців знизились на 19,1% р./р. – до 15,2 млн т. Частка окатків у загальному обсязі продажів становила 88% порівняно з 85% роком раніше.
За підсумками третього кварталу LKAB знизила виробництво залізорудної продукції на 30% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 4,9 млн т. Відвантаження сировини становили 5,9 млн т, що на 6,3% менше р./р.
«Третій квартал ознаменувався великими збоями у виробництві та кількома тривалими зупинками виробництва. Попри це, високі рівні запасів продукції дозволили стримати обсяги відвантажень від різкого падіння. Заходи з технічного обслуговування потужностей будуть тривати й у четвертому кварталі», – йдеться в повідомленні.
Також компанія відзначила зниження попиту й цін на залізну руду протягом кварталу, що є наслідком невизначеності щодо глобального економічного розвитку й перспектив металургійної галузі.
«Ми спостерігаємо продовження збоїв у виробництві, які почалися у другому кварталі та продовжуватимуться протягом четвертого кварталу. Це має значний вплив на обсяги виробництва компанії. Надзвичайно важливо, щоб ми все ж реалізували розпочаті масштабні заходи модернізації, якщо хочемо досягти стабільності виробництва, що є основою прибутковості», – говорить Ян Мостром, президент і генеральний директор LKAB.
Нагадаємо, за підсумками 2023 року LKAB збільшила виробництво залізорудної сировини на 4,8% у порівнянні з 2022 роком – до 26,2 млн т. Відвантаження ЗРС споживачам становило 25,3 млн т, що на 1,9% менше р./р.
LKAB – шведська державна гірничодобувна компанія, яка спеціалізується на видобутку та обробці залізної руди. Є одним із найбільших у світі виробників залізної руди, особливо відомим своїми підземними шахтами у Кіруні та Мальмбергеті.
Основними споживачами продукції є металургійні заводи ЄС. Оскільки компанія активно інвестує у технології для виробництва «зеленої» сталі, її продукція також цікавить міжнародні ринки, що прагнуть до зниження викидів CO2.