top of page
Пошук

Liberty Steel в Дюделанжі опинився на межі банкрутства

Фото автора: ELEGINELEGIN

Затримки зарплат, тривалий пошук інвестора та відсутність держпідтримки ставлять під питання майбутнє підприємства


Завод Liberty Steel у Дюделанжі, що тривалий час залишається неактивним, може опинитися під зовнішнім управлінням через відсутність прогресу в пошуку нового власника. Підприємство стикається зі значними фінансовими труднощами, що ставить під загрозу його подальше існування, повідомляє Kallanish.


За інформацією профспілок, завод уже понад два роки не веде виробничої діяльності, а зарплати працівникам виплачувалися виключно за рахунок материнської компанії, оскільки підприємство не відповідає критеріям державної підтримки. Однак у жовтні Liberty Steel вперше не змогла виплатити заробітну плату, що лише погіршило ситуацію.


«Зарплати за жовтень затримуються вже на 25 днів. Для підприємства, яке не виробляло й не продавало продукцію протягом останніх двох років, це критично. Ми вважаємо, що за відсутності будь-яких значних змін банкрутство заводів у Льєжі й Дюделанжі виглядає неминучим», – заявив представник профспілки.

На тлі фінансових труднощів уряд Люксембургу намагався взяти під контроль підприємство з подальшим продажем приватному інвестору, проте Liberty Steel відхилила цю пропозицію, вважаючи її недостатньою.


Станом на сьогодні штат заводу скоротився з 300 до приблизно 150 співробітників. Деякі працівники пішли на пенсію, інші звільнилися. Частина персоналу все ще здійснює базове обслуговування об’єкта.


«Є клієнти, які зацікавлені в нашій продукції. Однак без інвестора або активного виробництва ці запити залишаються без відповіді», – зазначив один із працівників заводу.

Тим часом європейський сталеливарний ринок переживає спад, що ще більше ускладнює пошук покупців для заводів у Дюделанжі та Льєжі. Попри це, Liberty Steel заявляє про «значний прогрес» у переговорах із потенційним інвестором.


Профспілки закликають уряд Люксембургу та Європейську комісію до рішучих дій, аби зберегти завод і виплатити заборгованість працівникам. У відповідь вони вже розпочали судові процеси для стягнення невиплачених коштів.


Крім заводів у Дюделанжі та Льєжі, Liberty Steel планує продати італійський майданчик Magona. Загальна потужність підприємств компанії перевищує 2,5 млн т сталі на рік. Однак майбутнє заводу в Дюделанжі залишається невизначеним.


Нещодавно ArcelorMittal отримав право на введення адміністрації для східноєвропейського підрозділу Liberty Steel. Це рішення лондонського суду, ухвалене 26 листопада 2024 року, було зумовлене несплатою боргу в розмірі €140 млн ($147,4 млн), пов’язаного із придбанням Liberty активів ArcelorMittal в Східній Європі у 2019 році

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page