top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

H2 Green Steel залучила €1,5 млрд під будівництво заводу у Швеції

У компанії зауважують, що це найбільше приватне розміщення акцій у Європі цього року

Шведська H2 Green Steel у межах приватного розміщення залучила €1,5 млрд акціонерного капіталу від групи інвесторів. Кошти, залучені у цьому раунді, підуть на фінансування будівництво флагманського підприємства із виробництва «зеленої» сталі у Швеції та першого в Європі електролізера великого масштабу. Про це йдеться на сайті компанії.

Приватне розміщення спільно очолюють новий інвестор – найбільший у Європі приватний інвестиційний дім Hy24 – разом з чинними інвесторами Altor, GIC і Just Climate. Угода також включає нових інвесторів Andra AP-fonden і Temasek, і групу теперішніх, які продовжують підтримувати H2 Green Steel додатковим капіталом.

«Калібр інвесторів, які нас підтримують, вражає. Деякі з найбільш професійних установ, інвесторів і промислових компаній у всьому світі є частиною цього раунду, і ми пишаємося тим, що всі вони поділяють наше прагнення до сталого розвитку. €1,5 млрд – це найбільше приватне розміщення в Європі цього року, і прагнення інвестувати в нас підтверджує як нашу надійну економічну обґрунтованість, так і ринковий попит на екологічно чисту сталь», – зауважив Генрік Хенрікссон, гендиректор H2Green Steel.

Залучені кошти підуть на будівництво та розвиток масштабного флагманського заводу H2 Green Steel із виробництва «зеленої» сталі у Будені, Швеція. З літа 2022 року на шведському майданчику тривають підготовчі роботи. Очікується, що комбінат у Будені розпочне виробництво наприкінці 2025 року з початковою сумарною потужністю 2,5 млн т сталі на рік.

Флагманське підприємство випускатиме сталь з викидами вуглецю на 95% менше порівняно із доменними технологіями завдяки заміні вугілля у виробничому процесі на водень. Водень вироблятиметься на місці за допомогою найбільшого в Європі електролізера з використанням електроенергії з відновлюваних джерел.

Першим у своєму роді цей сталеливарний завод, зауважують у компанії, зроблять технології наступного покоління, оцифрування, а також новітній підхід до циркулярності та переробки.

«H2 Green Steel Boden – найпередовіший великомасштабний екологічний промисловий проєкт у світі. Це новатор у декарбонізації таких галузей промисловості, у яких важко зменшити викиди, таких як металургія. Інвестиції фонду чистої водневої інфраструктури Hy24 підтримають амбіції H2 Green Steel суттєво змінити ринки сталі, забезпечивши екологічну альтернативу своїм покупцям і партнерам. Це є частиною зобов’язань Hy24 допомогти галузі досягти нульового показника викидів», – говорить П’єр-Етьєнн Франк, гендиректор Hy24.

Клас Йоханссон, співкеруючий партнер інвестиційної компанії Altor, зазначив, що вони радо збільшили участь у H2 Green Steel на цьому етапі.

«Протягом 20 років партнерство у великих промислових перетвореннях було нашою основою. H2 Green Steel також ідеально підходить до все ширшої бази інвестицій Altor у простір «зеленого» переходу», – зазначив він.

H2 Green Steel була заснована у 2020 році з метою прискорити декарбонізацію сталеливарної промисловості за допомогою використання «зеленого» водню. З моменту запуску у 2021-му компанія залучила понад €1,8 мільярда власного капіталу за три раунди фінансування.

Нагадаємо, що у серпні поточного року H2 Green Steel підписала дві багаторічні угоди на постачання DRI-окатишів для виробництва «зеленої» сталі із гірничовидобувними гігантами Rio Tinto та Vale.

Cargill Metals (підрозділ американської Cargill) уклала багаторічний контракт зі шведською компанією на постачання «зеленої» сталі. H2 Green Steel також підписала 7-річну угоду з італійською сталеливарною групою Marcegaglia.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page