top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Fitch підвищило короткострокові прогнози цін на руду, нікель, цинк і вугілля

Зростання цін відображає посилення постандемійного попиту та перебоїв у ланцюжках поставок

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило короткострокову оцінку вартості залізної руди, нікелю, цинку та коксівного вугілля. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на інформацію агентства.

Відповідне підвищення цін відображає посилення постпандемійного попиту та перебої у поставках, особливо з Росії.

«Ми очікуємо, що низькі запаси на складах, зростаючий попит на тлі економічного стимулювання та пом’якшення локдаунів у Китаї підтримають ціни на мідь у другому півріччі 2022 року. Глобальні поставки обмежені через ескалацію соціальної напруги в Перу та проблеми з водопостачанням у Чилі. Тим не менше ми очікуємо, що зростання світового виробництва наприкінці 2022 року компенсує перебої у постачанні», – зазначає Fitch.

При цьому аналітики очікують зниження цін у 2023 році зі збільшенням поставок з нових копалень. Надалі ринок залишатиметься значною мірою збалансованим. Енергетичний перехід також стимулюватиме попит на мідь, але пропозиція в середньостроковій перспективі буде помірною.

Високий прогноз на 2022 рік для цін на руду відбиває її високу середню вартість з початку року. Проте, як очікується, вона знизиться до кінця року.

Проблеми з поставками через російське вторгнення та сезонне зниження відвантажень з Бразилії та Австралії надає підтримку цінам. На ціни не вплинуло зниження виробництва сталі в Китаї, зокрема через ослаблення попиту.

«Певний потенціал зростання цін може виникнути, якщо споживання сталі пожвавиться на початку другого півріччя. Поставки дешевої залізноъ руди мають привести до того, що ринок перейде до профіциту через 2-3 роки», – йдеться у повідомленні.

Очікування зростання цін на коксівне вугілля в 2022-2023 році обумовлені перебоями з поставками з Австралії та Росії. Проте в другому кварталі ціни стали помірнішими на фоні часткового відновлення експорту.

«Російські постачання морем залишаться нижчими за довоєнний рівень, при цьому CRU оцінює скорочення на 20 млн т у 2022 році і ще на 6 млн т у 2023 році, а згодом очікує деякого відновлення. Ми прогнозуємо, що глобальний довгостроковий попит знизиться через скорочення споживання у Китаї, яке нівелює зростання в інших регіонах», – резюмує агентство.

Таким чином, за прогнозами Fitch, у 2022 та 2023 році ціни на нікель очікуються на рівні $25 тис./т та $20 тис./т відповідно. Ціни на руду – $120/т та $85/т, цинк – $3,6 тис./т та $3 тис./т, коксівне вугілля – $400/т та $200/т.

Нагадаємо, раніше Moody’s підвищило оцінки вартості ряду основних кольорових металів та золота на тлі зрослої волатильності ринків через російську агресію проти України. Прогноз цін нікелю на 12 місяців підвищили до $9 за фунт із $7,5 за фунт, тоді як середньострокова оцінка залишилася в діапазоні $5,5-7 за фунт.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page