top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

CBAM є важливим моментом бізнес-моделі компанії – H2 Green Steel

«Зелена» сталь може стати конкурентоспроможною з вуглецевоємними аналогами протягом десяти років


Нещодавно запущений європейський механізм транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) має потенціал для вирівнювання умов гри в Європі — і це важливий компонент бізнес-моделі шведської H2 Green Steel. Про це в інтерв’ю для Hydrogen Insight розповів Ола Хансен, директор зі зв’язків з громадськістю компанії.

«Зелена» сталь, вироблена з використанням водню, може стати конкурентоспроможною за ціною з «брудними» аналогами протягом десяти років, зауважує Хансен.


CBAM, який стосується промислової продукції, імпортованої до Європи, пояснив він, є ключем, який дозволив ЄС поступово скасовувати безкоштовні дозволи на викиди вуглецю для внутрішніх забруднювачів. Це означає, що великі європейські виробники сталі, які використовують коксові доменні печі, будуть змушені платити за зростаючу частину своїх викидів парникових газів. Тож їхня економічна перевага перед тими, хто виробляє «зелену сталь» за допомогою водню й EAF, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, поступово зменшуватиметься.


Для H2 Green Steel, яка розробляє великий електролізер потужністю 700 МВт як частину майбутнього сталеливарного заводу у Швеції, CBAM і відповідна реформа ETS стали майже екзистенційними.


Окрім важливого значення для бізнес-моделі компанії, зауважує Хансен, це також політичний сигнал, що відбуваються трансформація і вступ до суспільства, де викиди будуть коштувати дорого.

«У довгостроковій перспективі все, що повністю або, у нашому випадку, на 95% декарбонізовано, матиме конкурентну перевагу в майбутньому. Тож я б не сказав, що [Боден був би] неможливим, але це дійсно важливий фактор», – зазначив представник H2Green Steel.

Шведська компанія вже залучила під свій завод фінансування у розмірі €5,3 млрд, включаючи €1,8 млрд власного капіталу та €3,5 млрд у вигляді боргу. Окрім того, вже розпочате будівництво.


Значна частина цього фінансування забезпечується низкою угод про закупівлю з такими компаніями, як Mercedes-Benz, Scania та Porsche, еквівалентним 60% річного виробництва заводу у 2,5 млн т “зеленої” сталі на першому етапі.


Майбутня сталь була продана за цінами, індексованими до одного з трьох контрольних показників ринку – гарячекатані рулони, холоднокатані рулони та гарячеоцинкована сталь із додаванням фіксованої «екологічної премії» у розмірі 20-30%, розповів Хансен.

Якби всі безкоштовні квоти в ETS були скасовані негайно, розрив між ринковою ціною і «зеленою» премією у 20% для гарячекатаної та холоднокатаної сталі можна було б подолати майже відразу, виходячи з сьогоднішніх цін на викиди й сучасних цін на сталь. Оскільки безкоштовні квоти на вуглець поступово скорочуються, можна очікувати, що ціна на них в ЄС зростатиме. І успіх H2Green Steel залежатиме від того, як розвиватиметься ринок сталі і як компанія управлятиме своєю діяльністю.


Нагадаємо, що H2 Green Steel, заснований лише кілька років тому, наразі формує зразок залучення фінансування у “зеленій” металургії.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Киргизстан планує продовжити заборону на експорт брухту

Профільне міністерство винесло на обговорення відповідний проєкт постанови Міністерство економіки й торгівлі Киргизстану винесло на громадське обговорення проєкт постанови, який має на меті тимчасово

Споживання металопродукції в Україні за січень-травень впало на 3,6% р./р.

За 5 місяців внутрішній ринок країни спожив 1,36 млн т прокату та напівфабрикатів Україна за підсумками січня-травня 2024 року скоротила споживання металопродукції (прокат та напівфабрикати) на 3,6% у

BMI очікує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на 1,2% р./р.

Погіршення глобальних промислових та економічних перспектив негативно позначиться на виробництві сталі у світі Аналітичне агентство BMI прогнозує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на

Comments


bottom of page