Китайські експерти розглядають «зелену» трансформацію металургії як ключ до зростання галузі
За оцінками Китайської металургійної асоціації (CISA), впровадження європейського механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) збільшить експортну вартість китайської металопродукції на 4-6%. З урахуванням зборів за сертифікати, це призведе до додаткових витрат металургійних підприємств у розмірі $200-$400 млн щорічно, повідомляє China Daily.
Очікується, що подальші зусилля галузі будуть спрямовані на активну модернізацію технологій виплавки сталі, оптимізацію виробничих процесів і сприяння переробці відходів для «зеленої» трансформації енергоємної сталеливарної промисловості, зазначають експерти. Ці кроки допоможуть розв’язати проблеми, пов’язані з європейським СВАМ та тиском з боку переробних галузей, таких як автомобілебудування, які терміново потребують екологічно чистої сталі.
Як вважає Мао Сіньпін, академік Китайської інженерної академії та професор Пекінського університету науки та технологій, у контексті глобального скорочення викидів вуглецю сталеливарна промисловість Китаю стикається з величезними викликами, але й отримує широкі можливості. Досягнення вуглецевої нейтральності в металургії країни, зокрема, вимагає низки великих технологічних інновацій, а також науково-технічних ресурсів і фінансових інвестицій.
Китай запровадив механізм ціноутворення на викиди вуглецю, активно будуючи національний уніфікований вуглецевий ринок, сумісний з міжнародними стандартами, зауважив Лу Шизе, заступник директора департаменту з питань зміни клімату міністерства екології та навколишнього середовища.
«У майбутньому ми будемо неухильно розширювати охоплення вуглецевого ринку, щоб включити в нього більше галузей. Для сталеливарної промисловості включення в національний вуглецевий ринок пов’язане із низкою проблем, таких як великі викиди та слабка база даних», – зазначив він.
Ключовими напрямками підтримки модернізації та «зеленого» переходу для китайської металургії, на думку експертів, є сприяння стабільному зростанню, прискорення оновлення обладнання та технологічної модернізації, просування цифрової трансформації та низьковуглецевого розвитку.
Нагадаємо, що Національна комісія з розвитку і реформ Китаю встановила мету будівництва «зелених» і низьковуглецевих будівель з 2027 року, аби покращити енергозбереження та скоротити викиди вуглецю у будівельній галузі. У майбутньому це може збільшити внутрішній попит на екологічну сталеву продукцію.