top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ArcelorMittal продав активи у Казахстані за $286 млн

Новим інвестором буде група компаній Allur Group, очолювана Андрієм Лаврентьєвим


Сталеливарна корпорація ArcelorMittal продала свої активи у Казахстані державному фонду прямих інвестицій (АО «Qazaqstan Investment Corporation», QIC) за $286 млн. Про це повідомило міністерство промисловості й будівництва країни.


QIC придбав всі акції металургійних підприємств ArcelorMittal Temirtau й ArcelorMittal Tubular Products Aktau. За умовами угоди, фонд взяв на себе повне управління та відповідальність за їх діяльність – підприємства будуть ребрендовані та отримають нову назву.


Як розповів міністр промисловості й будівництва Канат Шарлапаєв, переговорний процес складався з 11 раундів.


Він підкреслив, що під час перемовин компанія ArcelorMittal запросила $3,5 млрд, що не відповідало розрахункам міжнародних консультантів.

«Це стало однією з основних причин тривалого процесу переговорів. Нашою метою було придбати комбінат за справедливою ціною без допущення дорогих і затяжних міжнародних судових розглядів. Терміновість і прискореність переговорів були також продиктовані необхідністю не допустити зупинки підприємства», – зауважив Шарлапаєв.

Він назвав декілька ключових моментів проведеної угоди. Держава знизила вартість активів з $3,5 млрд до $286 млн, на реалізацію угоди не було витрачено бюджетних коштів. Окрім того, новий інвестор бере на себе зобов’язання перед материнською компанією ArcelorMittal із погашення короткострокової позики у $250 млн і довгострокової у $450 млн протягом 4 років.

«Хочу особливо підкреслити, що $286 млн – це вартість двох підприємств, які повністю функціонують. Крім того, ArcelorMittal не висуває жодних претензій до уряду Казахстану. Угода була досягнута в рамках правового поля, відповідно до міжнародного законодавства», – пояснив міністр.

Канат Шарлапаєв повідомив, що новим власником «АрселорМіттал Теміртау» буде група компаній Allur Group, очолювана Андрієм Лаврентьєвим, пише Forbes Kazakhstan.

«Жодної присутності іноземних інвесторів не буде. Підприємством володітиме й управлятиме казахстанський інвестор. Загальний обсяг інвестицій протягом 3 років становитиме близько $3,5 млрд і найближчим часом інвестиції складуть понад $1 млрд на поліпшення операційної роботи підприємства», – цитує міністра видання.

Андрій Лаврентьєв – №26 у рейтингу найвпливовіших бізнесменів Казахстану за версією Forbes Kazakhstan, голова ради директорів і акціонер групи компаній Allur, до якої входять «Агромашхолдинг» і «СариаркаАвтоПром». Група є офіційним виробником, дистриб’ютором і партнером на території країни автобрендів Chevrolet, Kia, JAC і LADA. Лаврентьєву належить 22,38% акцій, 52,22% – у Юрія Цхая.


Нагадаємо, що після аварії на шахті імені Костенка, що сталася 28 жовтня поточного року, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив припинити інвестиційне співробітництво з «АрселорМіттал Теміртау». У компанії повідомили, що перемовини про націоналізацію почалися ще до трагедії.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Киргизстан планує продовжити заборону на експорт брухту

Профільне міністерство винесло на обговорення відповідний проєкт постанови Міністерство економіки й торгівлі Киргизстану винесло на громадське обговорення проєкт постанови, який має на меті тимчасово

Споживання металопродукції в Україні за січень-травень впало на 3,6% р./р.

За 5 місяців внутрішній ринок країни спожив 1,36 млн т прокату та напівфабрикатів Україна за підсумками січня-травня 2024 року скоротила споживання металопродукції (прокат та напівфабрикати) на 3,6% у

BMI очікує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на 1,2% р./р.

Погіршення глобальних промислових та економічних перспектив негативно позначиться на виробництві сталі у світі Аналітичне агентство BMI прогнозує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на

Comments


bottom of page