top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Італія шукає нових промислових партнерів для Acciaierie d’Italia

Уряд не прагне націоналізувати підприємство, влада придивляється до приватних інвесторів


Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні пояснила ставлення до питання націоналізації Acciaierie d’Italia (ADI, колишня Ilva) спільного підприємства ArcelorMittal та державної компанії Invitalia. Державного поглинання не буде, навпаки, уряд придивляється до кількох приватних інвесторів, які виявили зацікавленість у проєкті. Про це Мелоні розповіла в інтерв’ю телеканалу RAI, пише Virgilio Notizie.


Як пояснила прем’єр-міністр, надзвичайна адміністрація у цьому випадку була єдиним можливим вибором. За словами Мелоні, невірно говорити, що колишня Ilva приречена, оскільки у Європі існує ринок для якісної сталі, а італійський уряд прагне забезпечити безперервність виробництва компанії.


«Я не хочу націоналізувати Ilva. Я думаю, що є можливості знайти приватних інвесторів, які дійсно зацікавлені в тому, щоб підприємство працювало. Є кілька таких інвесторів, які вже зголосилися», – пояснила вона.

Ця позиція суперечить бажанню робітників ADI, які торік висловились за націоналізацію та рекапіталізацію Acciaierie d’Italia компанією Invitalia.


Зауважимо, що на початку поточного тижня уряд Італії ввів надзвичайну адміністрацію на Acciaierie d’Italia, таким чином передавши контроль над компанією призначеним урядом уповноваженим на чолі з Джанкарло Кварантою. Як повідомляв Kallanish, Кваранта має великий досвід роботи з групою Ilva – компанія була відома за цією назвою до поглинання з боку ArcelorMittal. З 2022 року він також очолює консорціум італійських виробників сталі, створений для вивчення та розробки нових можливостей, пов’язаних з виробництвом та постачанням заліза прямого відновлення.


ArcelorMittal заявила, що рішення Риму поклало край її участі в ADI, проте в заяві корпорації не згадувалося про плани вжити будь-яких юридичних заходів.


Нагадаємо, що Acciaierie d’Italia за підсумками 2023 року виплавила 3 млн т сталі. За словами гендиректорки ADI Лучії Морселлі, складські запаси підприємства сягають 1 млн т сировини та готової продукції. Окрім того, компанія реалізувала 2,5 млн т, але період, протягом якого було забезпечено продажі, не уточняється.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page