top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Італія обговорюватиме з Євросоюзом зміни до CBAM

У італійському парламенті схвалили пропозицію, що зобов'язує уряд до співпраці з Брюсселем


Італійський парламент схвалив пропозицію, яка зобов’язує уряд співпрацювати з європейськими інституціями для перегляду певних аспектів механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM). Про це йдеться у повідомленні італійської торговельної асоціації Assofermet.


Серед проблем, що обговорювалися в італійській Палаті депутатів, однією із найважливіших була складність збору даних, які мають бути надані ЄК.


«Перший дедлайн – кінець січня 2024 року – для надання даних щодо імпорту за четвертий квартал 2023 року, на жаль, підтвердив усі наші прогнози. Надзвичайно складно знайти необхідну інформацію від постачальників, і великі ускладнення виникли при введенні даних в систему. Навіть сьогодні багато виробників (з третіх країн) заявляють, що не можуть надати певний обсяг даних, оскільки вони вважаються надзвичайно конфіденційними», – зазначив директор сталеливарного підрозділу Assofermet Паоло Сангої.

Ще одна проблема – включення до CBAM сировини, такої як чавун і напівфабрикати. Готова продукція, вироблена за межами блоку з тієї ж сировини, може вільно імпортуватися. Це призведе до підвищення вартості сировини для виробників з Євросоюзу, на відміну від їхніх іноземних конкурентів. На думку Сангої, це низка кричущих регуляторних помилок – наслідки для виробничої системи та її конкурентоспроможності не були враховані на етапі дослідження.


Assofermet також попереджає про реальний ризик відтоку виробничих компаній, оскільки деякі виробники перенесуть свої майданчики в регіони, які дозволяють їм працювати в екологічно чистий спосіб, проте з меншими обмеженнями, ніж у ЄС.


Лука Карбонолі, директор Assofermet, висловив сподівання, що враховуючи успіх пропозиції, італійський уряд першим запропонує необхідні законодавчі зміни. Схвалення пропозиції Палатою депутатів у асоціації вважають першим кроком до відповідного розв’язання цих питань на рівні ЄС.


Нагадаємо, що лише невелика частина європейських компаній дотрималася встановленого терміну подання першої звітності про вуглецевоємний імпорт, що демонструє подальші складнощі для ЄС по запровадженню CBAM. На перехідному етапі імпортери до 31 січня 2024 року мали подати декларації за четвертий квартал 2023-го. Наприкінці січня ЄК надала відстрочку на 30 днів компаніям, які мали труднощі при подачі першого звіту через технічні проблеми.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page