top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Інфляція в єврозоні в лютому 2023 року сповільнилася до 8,5%

Зростання цін на енергоносії в лютому сповільнилося до 13,7%

Темп інфляція в єврозоні в лютому 2023 року становив 8,5% у річному обчисленні. Про це свідчать попередні дані Євростату, повідомляє Bloomberg.

Інфляція дещо сповільнилася в порівнянні з 8,6% у січні, проте виявилася вищою за прогнози експертів. Зокрема, згідно з опитуванням економістів видання, середня оцінка становила 8,3%.

Зростання цін на енергоносії в єврозоні в лютому сповільнилося до 13,7% із 18,9% у січні. Ситуацію, спричинену вторгненням РФ в Україну, полегшила м’яка зима на континенті, і ефект буде стане більш помітним у березні поточного року.

Сповільнення інфляції в єврозоні було меншим, ніж очікувалось, водночас базова інфляція, яка є ключовим показником для політиків, збільшилася до нового рекордного значення – до 5,6% з 5,3% у січні поточного року. Це посилює очікування, що Європейському центробанку (ЄЦБ) доведеться збільшити депозитну ставку, яка зараз становить 2,5%. Інвестори вважають, що вона сягне 4%.

ЄЦБ, зауважує видання, майже навпевно за два тижні підвищить депозитну ставку ще на 50 базисних пунктів. Подальші кроки наразі є предметом дискусій. Так, президент Європейського центробанку Крістін Лагард заявила іспанському телебаченню, що ставку, імовірно, доведеться підвищувати й далі, оскільки інфляція не демонструє стабільного зниження.

Базова інфляція в єврозоні у січні 2023 року зросла до 5,3%, перевищивши попередню оцінку в 5,2%. У звіті Євростату наголошувалося на довготривалих наслідках цінового шоку в Європі після того, як війна в Україні призвела до стрімкого зростання цін на енергоносії. Щоби приборкати інфляцію, ЄЦБ із липня 2022 року підвищив ставку на 3 п.п.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page