top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС узгодив з Туреччиною дату відміни імпортних тарифів на сталь

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот

Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомляє Euronews.next.

Зазначається, що ЄС запровадив захисні міри у вигляді тарифних квот проти сталі Туреччини в липні 2018 року. Вони дозволяли безподатково завозити на територію блоку різноманітні марки сталі в межах певних квот. Будь-який подальший імпорт оподатковується 25% митом.

Туреччина, яка є одним з найбільших експортерів сталі в ЄС, поскаржилася, що такі міри Євросоюзу порушують зобов’язання блоку перед СОТ.

Згідно правилам СОТ, членам дозволяється запроваджувати захисні міри при певних умовах, у тому випадку, коли імпорт чинить шкоду вітчизняній промисловості.

В квітні комісія СОТ погодилась з думкою Туреччини про те, що Європейська комісія не змогла вказати на ріст імпорту сталі саме через непередбачені обставини та те, що промисловості ЄС загрожує серйозна шкода.

Восени 2020 року Туреччина висловила наміри оскаржити у СОТ квоти на імпорт сталі до ЄС. Туреччина визнала захисні заходи ЄС «несумісними з правилами СОТ», оскільки вони недостатньо обґрунтовані.

Нагадаємо, що з липня 2020 року Євросоюз посилив механізм дії квот на імпорт сталі. Зокрема, квоти країни почали розподілятися за квартальним, а не за річним принципом.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comentarios


bottom of page