top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС схвалив правила звітності для перехідного етапу впровадження CBAM

Імплементаційний регламент деталізує перехідні зобов’язання щодо звітності імпортерів

Єврокомісія прийняла правила, що регулюють впровадження механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) під час перехідного етапу, який починається 1 жовтня 2023 року та триватиме до кінця 2025-го. Про це повідомляє Eurometal.

Імплементаційний регламент деталізує перехідні зобов’язання щодо звітності для імпортерів товарів, що підпадають під дію європейського CBAM, а також перехідну методологію для розрахунку вбудованих викидів під час процесу виробництва.

На перехідному етапі трейдери матимуть звітувати лише про викиди, вбудовані в їхній імпорт, без фінансових зобов’язань. Це дасть компаніям достатній час для підготовки, а також дозволить відкоригувати остаточну методологію до 2026 року.

Як йдеться у регламенті, перший звіт має бути поданий до 31 січня 2024-го щодо товарів, імпортованих протягом четвертого кварталу 2023 року. Останній звіт необхідно подати до 31 січня 2026-го щодо товарів, ввезених протягом четвертого кварталу 2025 року.

Також передбачається, що Брюссель штрафуватиме імпортерів на суму €10-50 за тонну викидів вуглецю за порушення вимог щодо звітності протягом перехідного періоду впровадження CBAM.

Для допомоги імпортерам та виробникам із третіх країн ЄК також опублікувала вказівки щодо практичного впровадження нових правил. Водночас наразі розробляються спеціальні ІТ-інструменти, які допоможуть імпортерам виконувати ці розрахунки, а також навчальні матеріали, вебінари та посібники для підтримки бізнесу, коли почнеться перехідний механізм.

Перед ухваленням ЄК імплементаційний регламент пройшов публічне обговорення, а потім був схвалений Комітетом CBAM, що складається з представників держав-членів ЄС.

Нагадаємо, що у квітні поточного року Європарламент схвалив п’ять законодавчих актів із пакета Fit for 55, який спрямований на скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030-го (у порівнянні із рівнем 1990-го). Серед схваленого – механізм транскордонного вуглецевого коригування та реформа системи торгівлі викидами (ETS) у ЄС.

Сфера застосування CBAM охоплюватиме імпорт чавуну, сталі та алюмінію, цементу, добрив та електроенергії, і поширюватиметься на водень та непрямі викиди за певних умов, певні прекурсори, а також на деяку металопродукцію, зокрема, гвинти та болти.

Польща ініціювала судові оскарження стосовно однієї з ключових кліматичних політик ЄС – вони стосуються CBAM та переглянутої системи торгівлі викидами (EU ETS). Наразі країна подала чотири скарги до Суду ЄС (CJEU) проти положень, які є частиною пакета Fit for 55.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comentarios


bottom of page