top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС схвалив пакет допомоги для України у €50 млрд

Фінансування відбуватиметься у межах програми Ukraine Facility


Усі 27 лідерів країн Євросоюзу домовилися про додатковий пакет підтримки України у розмірі €50 млрд в рамках бюджету ЄС. Про це повідомив президент Європейської Ради Шарль Мішель.


«Це забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що стоїть на кону», – написав він у соцмережі Х.

Голосування щодо Ukraine Facility в Європейській раді – потужний сигнал про незмінну підтримку України з боку партнерів, зауважила перший віцепрем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденко.


«Наступним етапом стане визначення фінальних умов програми в рамках тріалогу між Єврорадою, Єврокомісією та Європарламентом. Фінальний регламент має ухвалити Європарламент під час пленарної сесії, запланованої на 26-29 лютого», – пояснила вона.

За її словами, Україна розраховує вже у березні отримати перший платіж обсягом €4,5 млрд. Наразі уряд працює над відповідною угодою про перехідне фінансування спільно з європейськими партнерами.


Перший віцепрем’єр-міністр додала, що рішення Євроради також відображає позитивну оцінку підготовки Плану для Ukraine Facility. Після затвердження регламенту в Європарламенті у ньому буде враховано відповідні фінальні умови програми. Після затвердження документа урядом План буде передано на розгляд Єврокомісії.


План для Ukraine Facility передбачає здійснення структурних реформ в держсекторі та низки економічних реформ, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів.


Підтримка в рамках програми Ukraine Facility ЄС надаватиметься щоквартально за виконання визначених у документі критеріїв щодо проведення передбачених реформ.

У міністерстві економіки нагадали, що Ukraine Facility передбачає надання Україні €50 млрд впродовж 2024-2027 років. З цієї суми €39 млрд будуть спрямовані до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності.


У рамках програми також передбачений спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Його обсяг становитиме €8 млрд.


Бюджет Ukraine Facility передбачає окремий напрямок техпідтримки, зокрема кошти на покриття відсотків за кредитами в рамках програми, що складатиме €3 млрд.


Нагадаємо, що у листопаді минулого року Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС Механізм «Сполучення Європи» (Connecting Europe Facility, CEF) – відповідну угоду ратифікував парламент. CEF функціонує в межах ініціативи «Шляхи солідарності», її реалізація сприятиме покращенню транспортного сполучення України з ЄС та налагодженню експорту до країн Європи в цілому.


0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Commentaires


bottom of page