top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС прагне досягти «сталевої» угоди із США до кінця року

Сторонам не вдалося досягти згоди на саміті у жовтні

Європейська комісія (ЄК) прагне досягти «сталевої» угоди зі Сполученими Штатами до кінця поточного року, аби остаточно розв’язати питання з американськими імпортними тарифами на сталь та алюміній. Про це заявила віцепрезидент ЄК Віра Йоурова, повідомляє Reuters.


Сторони не змогли досягти згоди щодо Глобальної угоди про стале виробництво сталі та алюмінію (GSA) на саміті, що відбувся у жовтні. Вона передбачала заходи щодо розв’язання проблеми надлишкових потужностей в країнах з неринковою економікою, таких як Китай, і просування більш екологічно чистої сталі.


Адміністрація Байдена призупинила дію тарифів за секцією 232 на європейські сталь і алюміній, запроваджених за адміністрації Трампа у 2018 році, за умови, що угода буде досягнута до кінця жовтня 2023 року.


Пізніше Сполучені Штати оголосили – якщо для перемовин знадобиться додатковий час, вони перенесуть призупинення митних тарифів після кінця поточного року. Проте Йоурова, яка курує питання цифрової економіки ЄС, повідомила, що ЄК планує завершити переговори до цього терміну.

«Ми дали собі ще два місяці на розв’язання цієї проблеми, і це наша мета», – заявила вона у Європарламенті у ході дебатів, присвячених саміту ЄС-США.

Багато депутатів висловили стурбованість тим, що переговори затяглися і не мали успіху, проте Віра Йоурова повідомила, що сторони досягли «важливого прогресу».

Нагадаємо, що Сполучені Штати продовжать призупинення тарифів за секцією 232 на європейські сталь та алюміній, якщо сторонам знадобиться додатковий час на досягнення «сталевої» угоди, повідомив посол США у ЄС Марк Гітенштейн. З січня 2022-го Сполучені Штати на два роки призупинили їх дію, замінивши системою тарифних квот (TRQ), що дозволяли ввезення до США 3,3 млн т європейської сталі на рік та 384 тис. т алюмінію без застосування імпортного мита.


Експерти вважають, що сторони мають подолати розбіжності, а домовленість, якщо вона буде досягнута до кінця року, стане частковою і передусім стосуватиметься системи тарифних квот.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page