top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС може запровадити обмеження на імпорт металопродукції із РФ за прикладом аграрних – Качка

З 1 липня набувають чинності підвищені мита Євросоюзу на російську та білоруську агропродукцію


ЄС може запровадити заборонні тарифи на імпорт металургійної продукції з РФ та Білорусі. Схожі обмеження блоку вже з 1 липня поточного року почнуть діяти щодо сільськогосподарських товарів з цих двох країн. Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповів заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.


Запроваджені 30 травня обмежувальні заходи ЄС щодо російських та білоруських сільськогосподарських продуктів вже з наступного місяця фактично призупинять імпорт цих продуктів до країн блоку, повідомив торгпред.


Качка пояснив, що це гарне рішення, оскільки, на відміну від санкцій, воно не носить безпекового характеру і не містить гуманітарних питань, якими маніпулює РФ, рішення ніяк не впливає на постачання харчів на світові ринки. При цьому, воно знімає напругу між Україною та європейськими фермерами.


Аналогічний інструмент у майбутньому може використовуватися й щодо тиску на металопродукцію з РФ. Як пояснив Качка, частина сталеливарних потужностей всередині ЄС фактично можуть існувати лише завдяки російській сировині, тож це питання досить чутливе.


«Але, на нашу думку, підтримувати такі зв’язки аморально, тому працюємо, щоб заміщати російський металургійний експорт в ЄС продукцією з України», – додав торгпред.

Зауважимо, що Рада ЄС наприкінці травня погодилася із 1 липня 2024 року запровадити підвищення мит на зерно та іншу сільськогосподарську продукцію з РФ та Білорусі. Зокрема, мито становитиме €95 за тонну для зернових і 50% відсотків їхньої вартості для олійних культур.


Нагадаємо, Євросоюз за підсумками 2023 року скоротив імпорт продукції ГМК з Росії на 39,5% у порівнянні з 2022 роком – до 4,8 млн т, свідчать дані Євростату. Основна частка припадає на напівфабрикати – 69,4% від загального обсягу постачань.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page