top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ЄС домовився про тимчасову адресну підтримку «зеленої» промисловості

Найбільш суперечливим питанням наразі є підхід до фінансування

Лідери Європейського Союзу погодилися, що повинні дозволити адресну, тимчасову та пропорційну підтримку, аби забезпечити майбутнє Європи як виробничої бази для екологічно чистих технологій і протистояти конкуренції США та Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Єврокомісія (ЄК) запропонувала пом’якшити правила держдопомоги для інвестицій у відновлювану енергетику, декарбонізацію промисловості або транспортні засоби з нульовим рівнем викидів. Частково це стало відповіддю на Закон про зниження інфляції (IRA), ухвалений у Сполучених Штатах. У Євросоюзі занепокоєні, що судсидії, передбачені IRA, можуть спонукати компанії відмовитися від європейських інвестицій на користь США.

Водночас, канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що переговори між трансатлантичними партнерами можуть обмежити дискримінацію компаній, що базуються в Європі.

ЄК має намір запропонувати закон, який прискорить видачу дозволів для екологічних проектів (Net-Zero Industry Act) та посилити Закон про критичну сировину, аби стимулювати переробку та диверсифікувати джерела і менше залежати від китайських переробників. Як зауважила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, ці законопроєкти будуть представлені до наступної зустрічі лідерів ЄС 22-23 березня.

Найбільш суперечливим елементом європейського плану є фінансування, оскільки існує опір спільним запозиченням. Окрім того, є певне занепокоєння, що більш м’які правила держдопомоги викличуть неспокій на внутрішньому ринку ЄС, оскільки субсидії в двох найбільших економіках блоку – Німеччині та Франції – можуть значно переважати пропозиції в інших країнах. Нідерланди, Ірландія, Чехія та скандинавські держави зауважують, що це може призвести до надмірних нецільових субсидій. На думку цих країн, робота над покращенням єдиного ринку ЄС буде більш ефективною.

Нагадаємо, що Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) вважає – «Зелена угода» ЄС має надати бізнес-обґрунтування для інвестицій у Європу, яке б було аналогічним американському. Інакше європейські проєкти із декарбонізації виробництва сталі та інші інвестиції в чисті технології ризикують не відбутися.

Німецький конгломерат ThyssenKrupp приєднався до думки інших промисловців, які вважають, що європейська промисловість опиниться під загрозою, якщо ЄС не зможе розробити схему, аналогічну пакету кліматичної підтримки США.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comentários


bottom of page