top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Європейські виробники прокату можуть скоротити виробництво у IV кварталі

Таким чином металурги ЄС спробують збалансувати попит та пропозицію

У четвертому кварталі поточного року очікується подальше скорочення сталеплавильних потужностей у ЄС – меткомбінати спробують відновити баланс пропозиції на ринку, яка нині є надлишковою, повідомляє Fastmarkets.

Ціни на плоский прокат в Європі протягом останніх тижнів перебували під тиском, оскільки покупці утримувалися від угод на тлі повільних продажів і несприятливих прогнозів. Ключовими факторами стали погіршення макроекономічної ситуації в Європі та очікуваний приплив імпорту сталі в регіон у жовтні-грудні поточного року.

Учасники ринку чекають початку нового квотного періоду 1 жовтня, щоб краще оцінити ситуацію із поставками до ЄС гарячекатаного рулону – у європейських портах наразі знаходяться великі тоннажі імпортованого HRC. Цілком ймовірно, це вплине на внутрішні європейські ціни, коли будуть оприлюднені цифри. Наразі ринок оцінює обсяги імпорту гарячекатаного рулону у жовтні у 500 тис. – 1 млн т.

Втім деякі джерела вважають, що вплив закордонних обсягів на внутрішні ціни буде менш значним, ніж очікувалося. Більша частина імпортованого HRC була зарезервована на кінець другого кварталу, коли розрив між внутрішніми та імпортними цінами становив понад €100 за тонну. Проте внутрішні європейські ціни значно впали із червня.

На думку учасників ринку, логічним кроком для європейських заводів у четвертому кварталі було б скорочення виробництва, щоб збалансувати попит і пропозицію. Проте ефект від різних зупинок на меткомбінатах почне проявлятися лише в першому кварталі 2024-го.

Протягом третього кварталу в Європі вже було призупинено певні металургійні потужності, на жовтень 2023 року оголошено про інші зупинки.

Зокрема, провідний європейський виробник сталі ArcelorMittal планує призупинити на планове техобслуговування доменну піч №2 на заводі у Бремені на 30 днів з 5 жовтня. Окрім того, з 9 жовтня на 5 днів підприємство призупинить доменну піч №3 для виконання ремонтних робіт. У середині вересня компанія також розпочала техобслуговування на доменній печі А у Генті в Бельгії.

Salzgitter, один із провідних виробників сталі в Німеччині, з 14 серпня зупинив свою доменну піч А для заміни футеровки – ремонт триватиме приблизно 100 днів.

Нагадаємо, що гравці європейського ринку г/к рулону занепокоєні майбутнім припливом імпорту. Квоти на IV квартал, імовірно, будуть заповнені на початку жовтня, що вплине на ціни у ЄС.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Commentaires


bottom of page