top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Швейцарія виділить ₣100 млн на термінове відновлення енергетики України

Кошти спрямують на пом'якшення проблем у зимовий период для населення України

Федеральна рада Швейцарії на засіданні 2 листопада 2022 року ухвалила виділення 100 млн швейцарських франків (₣) на проєкти з фінансування термінового відновлення енергетичної інфраструктури України. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу швейцарського уряду.

«Близько 18 млн людей в Україні – до 40% населення – залежать від допомоги через війну. З настанням зими їх кількість може зрости до 24 млн. Пошкоджено понад 30% енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цілеспрямованих нападів багато міст залишилося без доступу до питної води, а також було порушено електропостачання й телекомунікації. Україна потребує додаткової допомоги від міжнародної спільноти, щоб упоратися з цією надзвичайною ситуацією», – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим Федеральна рада Швейцарії ухвалила План дій щодо надання зимової допомоги для підтримки народу України на додачу до наявного гуманітарного проєкту. План включає фінансування на термінове відновлення енергоінфраструктури та пом’якшення небезпечної гуманітарної ситуації.

Швейцарія вже допомагає «Укренерго» закуповувати обладнання та запчастини для відновлення роботи об’єктів енергоінфраструктури, бере участь у ремонті залізниці та надає гуманітарну допомогу. Також країна бере участь у поставці додаткових товарів для надання допомоги, серед яких генератори, насоси або установки для очищення води.

Очікується, що найближчим часом Федеральна рада Швейцарії надішле запит до парламенту країни про виділення Україні додаткового кредиту в розмірі ₣76 млн для покриття цих напрямів допомоги.

Нагадаємо, внаслідок неодноразових жовтневих ракетних обстрілів пошкоджено близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України – десятки енергетичних об’єктів у багатьох регіонах країни. Це негайно позначилося на стабільності роботи української енергосистеми та постачанні електроенергії побутовим та промисловим споживачам.

Проблеми із забезпеченням електроенергією негативно вплинули на український ГМК. Це спричинило зупинення або обмеження потужностей підприємств галузі. Зокрема, ПФК повністю зупинив виробництво, а Ferrexpo вже вдалося частково відновити роботу, «Сентравіс» переніс основний випуск продукції на нічні зміни, «АрселорМіттал» та «Запоріжсталь» працюють із низьким завантаженням потужностей.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page