top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Чеський Třinecké železárny інвестує $63,2 млн в декарбонізацію у 2024 році

Проєкти, заплановані на 2024 рік, сприятимуть сталому виробництву сталі, енергозаощадженню та скороченню викидів


Чеський металургійний комбінат Třinecké železárny (TŽ)  у 2024 році планує інвестувати 1,5 млрд чеських крон ($63,2 млн) в декарбонізацію потужностей. Про це йдеться у пресрелізі підприємства.


Інвестиції сприятимуть максимальній автоматизації процесів, скороченню викидів CO2, економії енергоресурсів та першим конкретним крокам до сталого виробництва сталі.


«Важливою віхою в процесі трансформації основного металургійного виробництва стане завершення документації, необхідної для початку підготовчих робіт по проєкту з декарбонізації виробництва сталі, який завершиться будівництвом нової електродугової печі до 2030 року», – коментує генеральний директор TŽ Роман Хайде.

Електродугова піч замінить половину наявних потужностей доменного та конвертерного типу.


Найбільший обсяг інвестицій 2024 року спрямують на покращення виробництва рейок Třinec. Нова технологія їх термічної обробки, орієнтовна вартість якої становить близько 900 млн крон, буде запущена в листопаді.


«Це дозволить розширити продуктовий портфель і запропонувати продукт з більшим терміном служби», – додав технічний директор TŽ Генрик Гучала.

Також заплановане будівництво лінії брикетування залізної руди, яка має на меті зменшити вуглецевий слід виробництва сталі. Завдяки установці викиди CO2 будуть знижені до 70 тис. т на рік.


Ще одним важливим інвестиційним заходом стане модернізація установки попереднього підігріву повітронагрівачів доменної печі №4, що сприятиме економії палива та електроенергії. Таким чином, підприємство скоротить викиди CO2 майже на 19 тис. т/рік. Також економію газу забезпечить встановлення нових пальників на кількох опалювальних станціях металургійного заводу, які працюватимуть на коксовому газі.


Нагадаємо, у 2023 році Třinecké Železárny планував інвестувати понад 1 млрд чеських крон ($45,2 млн) в оптимізацію та декарбонізацію виробничих процесів. Кошти очікувалось спрямувати на покращення якості продукції, зниження енергоспоживання та підвищення рівня переробки металургійних газів.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page