top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни промвиробників у ЄС за рік зросли на 36,4%

Ціни виробників промпродукції в єврозоні в травні зросли на 0,7% в порівнянні з квітнем, в ЄС – на 0,8%

У травні поточного року ціни виробників промислової продукції зросли на 0,7% у єврозоні та на 0,8% у ЄС у порівнянні з квітнем. У порівнянні з травнем 2021 року ціни зросли на 36,3% в зоні євро та на 36,4% в ЄС. Про це свідчать дані Євростату.

Ціни виробників промпродукції в єврозоні у травні в порівнянні з квітнем зросли на 1,7% на проміжні товари, на 1,3% – на споживчі товари нетривалого користування, на 0,9% на споживчі товари тривалого користування та на 0,6% на капітальні товари. При цьому в енергетичному секторі ціни знизилися на 0,2%. Загалом ціни по промисловості без урахування енергогалузі збільшилися на 1,3%.

В ЄС ціни промвиробників зросли на 1,7% на проміжні товари, на споживчі товари нетривалого користування – на 1,4%, на товари тривалого користування – на 0,8%, на засоби виробництва – на 0,6% та на 0, 1% в енергетиці. Загалом ціни в промисловості без урахування енергетики збільшилися на 1,4%.

Нагадаємо, що у квітні ціни промвиробників у порівнянні з березнем зросли на 1,2% у зоні євро та на 1,3% у ЄС.

Нацбанк очікує зростання інфляції в Україні, яка за підсумками 2022 року сягне понад 20%. Загалом зростання споживчих цін в Україні за підсумками травня знизилося до 2,7% в порівнянні з 3,1% у квітні та 4,5% в березні.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page