top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на руду впадуть до $90/т до кінця 2023 року – експерт

Наразі ціна сировини зберігається на високому рівні

Ціни на залізну руду до кінця поточного року впадуть до $90/т, а напруга на ринку цієї сировини зменшиться в другій половині 2023-го. Такий прогноз дав Ян Ропер з Kallanish Consulting Services на профільній конференції, повідомляє Kallanish.

За словами експерта, у 2022-му морські постачання залізної руди впали на 50 млн т, проте в поточному році вони можуть зрости на 60 млн т через відновлення обсягів з Бразилії, Індії та, можливо, РФ та України.

На фоні падіння видобутку руди в Китаї у 2022-му та скорочення її імпорту до країни в порівнянні із попереднім роком ринок цієї сировини був відносно напруженим попри падіння обсягів виробництва сталі. За прогнозами експерта, при відсутності карантинних обмежень пропозиція залізної руди в Китаї у 2023-му зросте, особливо зважаючи на високі цінові стимули в першому півріччі.

Зростанню споживання залізної руди у поточному році, на думку Ропера, може перешкодити збільшення використання брухту в Китаї та активніше відновлення глобального виробництва в електродугових печах у порівнянні із домнами. Ці тенденції повинні сприяти зниженню цін на сировину до другої половини 2023-го.

Наразі ціни на руду продовжать зберігатися на високому рівні (вони повернулися до $130/т), оскільки металургійні заводи збільшують виробництво у свій традиційний пік сезону – квітень-травень.

З огляду на обмеження щодо сталеливарного виробництва в Китаї та значну рентабельність сталі, аналітик прогнозує, що протягом року буде спостерігатися розширення спредів за сортами.

Нагадаємо, що рейтингове агентство Moody’s очікує зниження цін на руду на початку або в середині 2024 року, оскільки зростання світової пропозиції почне випереджати попит. Водночас літній сезон у південній півкулі та пов’язані із цим погодні умови обмежили видобуток з боку Австралії та Бразилії, що призвело до скорочення світових постачань сировини. Це підтримуватиме ціни на рівнях вище $100/т принаймні протягом першого півріччя 2023-го.

Збільшення постачань брухту компенсує попит на залізну руду в 35 млн т з боку сталеливарного сектору Китаю. Про це йдеться в огляді Китайського науково-дослідного інституту планування та досліджень металургійної промисловості (MPI). Очікується, що споживання руди китайськими металургами у 2023-му впаде на 2,3% у порівнянні з попереднім роком – до 1,33 млрд т.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

コメント


bottom of page