top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на залізну руду можуть досягти $150/т у 2024 році – аналітики

Оцінки підвищені на тлі очікувань щодо збільшення попиту в Китаї Ціна на морську залізну руду у першій половині 2024 року може зрости до $150/т, вважають аналітики. Про це повідомляє Reuters.

Вони підвищили свої оцінки на тлі очікувань збільшення попиту в Китаї після нещодавніх заходів стимулювання.

Ці оцінки значно зросли у порівнянні з попередніми у $130/т. На початку поточного тижня ціна залізної руди сягнула $135 за тонну, однак, за даними консалтингової компанії Steelhome, вона все ще набагато нижче рекордних $232,5/т, досягнутих у травні 2021-го.

В останні тижні ціни на руду зросли після того, як уряд Китаю оприлюднив низку заходів, спрямованих на пожвавлення економіки країни, зокрема проблемного ринку нерухомості, що є ключовим споживачем сталі. КНР купує понад дві третини світової залізної руди, і його попит диктує ціни та виробничі плани провідних гірничодобувних компаній.

У 2023 році ціни вже перевершили очікування через сильніший, ніж очікувалося, експорт сталі з Китаю і зростання попиту на металопродукцію з боку інфраструктурного та виробничого секторів.

На думку деяких аналітиків, китайський імпорт залізної руди у 2023 році може досягти рекордного рівня. Інші вважають, що він не перевершить рівень 2020 року, коли виробництво сталі у Китаї досягло піка у 1,065 млрд т.

Наступного року ціни також підтримуватиме відносно обмежена пропозиція. Згідно із дослідницькою запискою китайської фінансової компанії CICC, світові морські постачання руди у 2024-му можуть зрости на 3,8%. Але аналітики додають, що попит за межами Китаю також зростає, що призводить до конкуренції.

«Очікується, що за межами Китаю попит на залізну руду у 2024 році покращиться завдяки стійкому попиту в Індії та деякому відновленню позицій, втрачених за останні два роки в Європі», – зауважив Девід Кашо, директор з досліджень Wood Mackenzie.

Окрім того, за словами Пей Хао, аналітика міжнародної брокерської компанії FIS, в Китаї в наступному році, швидше за все, спостерігатиметься лише невелике збільшення пропозиції брухту.

Експерти прогнозують, що ціни на руду знизяться в другій половині 2024 року, коли очікується збільшення постачань. Ще одним фактором може стати обмеження виробництва сталі Пекіном.

BMI підвищив свій прогноз середньої ціни залізної руди на наступний рік до $120/т, Goldman Sachs – до $110/т, Wood Mackenzie – до $108/т.

Середній показник на 2023 рік складав $119/т. На 2024-й аналітики прогнозують ширший діапазон – $90-150/т, частково через невизначеність щодо обмежень виробництва сталі у Китаї та потенційного втручання уряду.

Нагадаємо, що у 2024 році очікується зростання глобальної пропозиції залізної руди, проте експерти обережно оцінюють майбутні перспективи, зважаючи на потенційні виклики. Очікується, що постачання цієї сировини у наступному році збільшаться завдяки інвестиціям у нові проєкти та зусиллям, спрямованим на вдосконалення гірничих робіт.


1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comentários


bottom of page