top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на залізну руду зростають на фоні активності китайських металургів

За тиждень 20-27 вересня 2022 року січневі ф’ючерси руди на Даляньській біржі зросли на 3%

Ф’ючерси на залізну руду на Даляньській товарній біржі за тиждень 20-27 вересня 2022 року зросли на 3% у порівнянні з попереднім тижнем – до 718,5 юаня/т ($100,36/т). Про це свідчать дані Nasdaq.

Ціни на руду збільшилися на фоні нарощування потужностей одним з найбільших виробників сталі в Китаї. Металурги підвищують рівні завантаженості, розраховуючи заробити під час зростання будівельної активності в піковий сезон вересня-жовтня.

До того ж сталеливарні заводи почали заповнювати запаси залізної руди напередодні тижневого святкування Національного дня Китаю, який розпочнеться з 1 жовтня.

Підвищення ринкової активності вказує на те, що металурги мають надію на відновлення попиту на сталь у Китаї найближчим часом. Оптимізму ринку додають також наміри влади Китаю запровадити додаткові стимули для підтримки економіки країни в умовах COVID-19.

У середині вересня 2022 року середньодобовий об’єм виробництва сталі на китайських метзаводах зріс на 2,23% у порівнянні з початком місяця, оскільки галузь готується до пікового сезону у будівництві.

Зазначимо, в серпні 2022-го Китай збільшив виробництво сталі на 3% у порівнянні з попереднім місяцем. Зростання показника стало можливим завдяки покращенню попиту та відновленню роботи металургійних заводів.

Імпорт руди в Китай у серпні 2022 року зріс на 5,4% у порівнянні з попереднім місяцем – до 96,2 млн т. У річному обчисленні імпорт ЗРС у Китай у серпні 2022 року зменшився на 1,3%. За січень-серпень 2022 року металурги країни зменшили імпорт ЗРС на 3,1% р./р. – до 772,9 млн т.

За тиждень 12-19 вересня 2022 року ціни на залізну руду на Далянській товарній біржі впали на 4,5% у порівнянні з попереднім тижнем – до 705,5 юаня/т ($100,61/т). Зменшення обсягів продажів на ринку нерухомості Китаю, низький попит та вплив COVID-19 потягнули ф’ючерси на ЗРС вниз.

Інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує зниження ціни на руду до кінця 2022 року до $85/т. При цьому раніше аналітики очікували ціни на рівні $110/т.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. У 2021 році китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд т. У 2022 році країна планує і надалі скорочувати виробництво сталі.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page