top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на залізну руду зросли на фоні обережного оптимізму на ринку

Китайські меткомбінати купують сировину за наявності потреби, попит з їх боку залишається стриманим

Січневі ф’ючерси на залізну руду, що найбільше торгуються на Даляньській товарній біржі, за підсумком періоду 11-18 серпня 2023 року зросли на 5,2% – до $105,8/т. Про це свідчать дані Reuters.

На Сінгапурській біржі котирування базових вересневих ф’ючерсів станом на 18 серпня 2023 року збільшились на 3,4% у порівнянні із ціною тижнем раніше – до $106,5/т.

Як йдеться у повідомленні Національного банку Австралії, ціни на залізну руду підскочили на тлі новин про те, що металургійні заводи у провідній сталеливарній провінції Китаю – Хебеї – ще не скоротили виробництво. Проте прогнози на поточний рік залишаються обережними, оскільки очікується, що обсяги виплавки сталі в країні будуть обмежені до рівнів 2022-го.

Падіння експорту сировини з Австралії та Бразилії скоротило запаси залізної руди в Китаї. За даними щотижневого опитування Mysteel, запаси імпортної руди, які зберігаються 64 китайськими виробниками сталі, станом на 16 серпня зниилися до 8,7 млн т, що на 2,1% менше до попереднього тижня.

Як вважають аналітики Soochow Futures, наразі ціни на залізну руду підтримуються за рахунок ослаблення юаня, великої різниці між спотовими та ф’ючерсними цінами та високого рівня виробництва чавуну. Проте перспективи попиту на тлі проблемного сектора нерухомості та загрози обмеження виробництва сталі продовжують впливати на котирування металургійної сировини.

Хоча китайська влада оголосила, що країна продовжить політику стимулювання споживання та сприяння інвестиціям, виробників сталі і надалі непокоїть стан галузі нерухомості, оскільки головний забудовник країни Evergrande, що має понад 1300 проектів у понад 280 містах Китаю, 17 серпня подав заяву про банкрутство до суду США.

Як йдеться у огляді SMM, наприкінці поточного тижня апетити продавців залізної руди зросли, тоді як заводи купували цю сировину за потребою – попит з їх боку залишається обережним. Подальший рівень цін залежатиме від прибутків меткомбінатів і впровадження політики обмеження виплавки сталі.

Нагадаємо, що інвестиційний банк Goldman Sachs переглянув свій прогноз цін на залізну руду на другу половину 2023 року у бік зниження – на 12%, до $90/т. Це пов’язано з прогнозованим надлишком пропозиції сировини в розмірі 68 млн т і зниженням обсягу виплавки сталі в Китаї. Зі свого боку аналітики компанії ING очікують, що ціна на залізну руду у третьому кварталі буде на рівні $105/т, у четвертому – $100/т.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page