top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на залізну руду знижуються другий тиждень поспіль

Металургійні комбінати сповільнили закупівлі сировини на фоні негативних очікувань економічного стимулювання в Китаї


Травневі ф’ючерси на залізну руду, що найбільше торгуються на Даляньській товарній біржі, за підсумком періоду 8-15 грудня 2023 року скоротились на 2,3% у порівнянні з попереднім тижнем – до 935 юаня/т ($131,51/т). Про це свідчать дані Nasdaq.


На Сінгапурській біржі котирування базових січневих ф’ючерсів станом на 15 грудня 2023 року зросли на 0,07% у порівнянні з ціною тижнем раніше – до $134/т.


Ф’ючерси на залізну руду розпочали грудень зі зниження після тривалого й значного зростання у жовтні-листопаді. Настрої на ринку погіршилися на фоні пом’якшення попиту й прогнозування відсутності потужних економічних стимулів з боку влади у 2024 році.

«Це нормально спостерігати корекцію цін у бік зниження, оскільки останній шквал зростання цін був здебільшого зумовлений сильними очікуваннями щодо макроекономічного стимулювання» – зазначив Чу Сіньлі, аналітик China Futures.

Нещодавно китайські лідери на щорічній зустрічі з питань економіки затвердили дефіцит бюджету на рівні 3% ВВП у 2024 році. При цьому, очікувалось, що показник складе 3,8%. Це свідчить про те, що Пекін не розглядає значних фіскальних стимулів у наступному році, що погіршило впевненість учасників ринку щодо покращення торгівлі.


Окрім того, стійке падіння попиту на залізну руду також негативно впливає на формування цін. За даними Mysteel, середньодобовий випуск чавуну на китайських металургійних комбінатах знижується вже 7 тиждень поспіль.

«Зростання цін на кокс тисне на галузь. Це може призвести до того, що металургійні заводи скоротять виробництво, що негативно вплине на попит на залізну руду», – зазначають аналітики ANZ.

При цьому, минулого тижня Пекін та Шанхай знизили мінімальний коефіцієнт депозиту для початкового внеску покупцям житла, що свідчить про відновлення зусиль китайської влади щодо відновлення слабкого ринку нерухомості. Це підкріпило настрої ринку й обмежило падіння цін на ЗРС.


Очікується, що ціни на руду утримуватимуться на поточних рівнях в короткостроковій перспективі на фоні все ще стійкого попиту. Металурги повинні заповнити складські запаси в умовах обмеженої пропозиції.


Нагадаємо, за прогнозами аналітиків, у першій половині 2024 року ціни на морську залізну руду можуть зрости до $150/т. Наступного року ціни підтримуватиме відносно обмежена пропозиція та збільшення попиту в Китаї. Окрім того, очікується стійкий попит на сировину в Індії.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page