top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни на алюміній підскочили до 13-річного максимуму

Вартість металу різко зросла через побоювання учасників ринку щодо перебоїв у поставках з Росії

Ціни на алюміній на Лондонській біржі металів у ході торгів у вівторок, 22 лютого, сягнули $3342/т, що є максимальним показником за останні понад 13 років. Про це повідомив Reuters.

Різке зростання цін на кольоровий метал зумовлене побоюваннями учасників ринку щодо перебоїв у поставках з Росії через ескалацію конфлікту на сході України.

Ескалація ситуації також сприяла зростанню цін на нікель. У вівторок ціни на метал зросли на 1,2%, до $24 630/т – це рекордний показник від серпня 2011 року.

Своєю чергою ціни на мідь (CMCU3) на Лондонській біржі металів залишилися на стабільному рівні на початку тижня. Вартість металу становила $9985,5/т, збільшившись у ході торгів на 0,3%, після того як минулого тижня знизилася через побоювання учасників ринку.

Також спостерігається зростання цін на золото. У вівторок спотові ціни на золото зиросли на 0,2%, до $1909,54 за унцію, після того, як у ході торгів сягнули $1913,89 за унцію, що є максимальним показником з 1 червня.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін у понеділок, 21 лютого, офіційно визнав незалежність самопроголошених «Донецької Народної Республіки» та «Луганської Народної Республіки». США заявили про координацію дій із союзниками, щоб оголосити про нові санкції проти Росії – великого виробника алюмінію.

«У найближчій і середньостроковій перспективі ціни на алюміній, імовірно, коливатимуться на вищому рівні, але все може заспокоїтися, щойно президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін дійдуть згоди щодо України», – сказав Кунал Соні, виконавчий директор дослідницької фірми Kalkine.

Проте очікується, що США і ЄС навряд чи запровадять загальні санкції проти російської корпорації «РУСАЛ», яка є найбільшим у світі виробником алюмінію за межами Китаю, оскільки цей крок посилить дефіцит алюмінію, стимулюючи зростання цін.

На частку компанії «РУСАЛ» припадає близько 6% світових поставок алюмінію – близько 70 млн т. Санкції США проти «РУСАЛу», які Білий дім запровадив у квітні 2018 року та зняв на початку 2019 року, завдали серйозних збитків компаніям у транспортній, будівельній та пакувальній галузях. У результаті ціни підскочили на 30%.

Компанія Macquarie очікує, що цього року ринок алюмінію зіткнеться з дефіцитом 1,8 млн т після дефіциту 1,5 млн т 2021 року.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page