top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Ціни виробників промпродукції у єврозоні в липні впали на 7,6% р./р.

У порівнянні із червнем цей показник знизився на 0,5%

Ціни виробників промислової продукції у єврозоні у липні 2023 року впали на 0,5% у порівнянні із попереднім місяцем та на 7,6% у річному обчисленні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані Євростату. Як зазначається, цей показник падає сьомий місяць поспіль.

Падіння цін виробників єврозони в липні у порівнянні із червнем було зумовлене зниженням цін на проміжні товари (-1,2%), такі як сталь, деревина тощо, а також зменшенням вартості енергії на 0,9%.

У ЄС цей показник впав на 0,6% м./м. та 6,6% у річному обчисленні.

Ціни виробників є раннім показником тенденцій споживчої інфляції, яку Європейський центробанк (ЄЦБ) у середньостроковій перспективі прагне утримати на рівні 2,0%.

У липні поточного року, за даними Євростату, найбільше зниження цін виробників промислової продукції у липні поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го зафіксоване в Ірландії (-39,5%), Болгарії (-18,1%) та Італії (-13,8%). Найбільше зростання спостерігалося в Угорщині (+18,8%), Словаччині (+17,8%) та Словенія (+6,8%).

Нагадаємо, що інфляція в єврозоні в серпні 2023-го зросла на 5,3% р./р., залишившись на рівні липня після тримісячного сповільнення. У червні поточного року цей показник складав 5,5%, у травні – 6,1%, а у квітні – 7%. Опитані аналітики Trading Economics очікували, що інфляція в єврозоні за серпень сповільниться до 5,1%.

ВВП єврозони за підсумками квітня-червня 2023 року зріс на 0,3% у порівнянні з січнем-березнем поточного року. Економіка Євросоюзу у квітні-червні поточного року не змінилась відносно першого кварталу.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Commenti


bottom of page