top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Феросплавники України за червень скоротили експорт продукції на 60% м./м.

За місяць українські феросплавні підприємства відвантажили за кордон 19,4 тис. т продукції

Українські феросплавні підприємства за підсумками червня 2023 року скоротили експорт феросплавів на 59,9% у порівнянні з попереднім місяцем – до 19,4 тис. т. У грошовому еквіваленті поставки феросплавів за кордон за вказаний період впали на 59,7% м./м. – до $17,3 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби.

У порівнянні з червнем 2022 року у червні поточного року обсяги експорту феросплавів зросли у 2,7 раза, а виручка від поставок – на 12,6%.

За підсумками січня-червня 2023 року Україна експортувала 275,85 тис. т феросплавів на $240,4 млн, що на 12,7% більше та 45,2% менше відповідно.

Основним споживачем українських феросплавів за 6 місяців 2023 року була Польща (61,2% у грошовому еквіваленті). Частка Туреччини в загальному обсязі експорту становила 10,8%. На третьому місці Нідерланди – 5,73%.

Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2023 року феросплавні підприємства України скоротили випуск продукції у 2,7 раза у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 70 тис. т.

Російські ракетні удари по українській енергоінфраструктурі наприкінці минулого року значно погіршили ситуацію для феросплавної галузі, яка сильніше від інших залежить від стабільного енергопостачання. Унаслідок цих ударів підприємства галузі тимчасово частково чи повністю зупинили роботу.

Побузький феронікелевий комбінат вимушено призупинили через перебої з енергопостачанням у листопаді 2022-го. Окрім того, підприємство залежить від імпортної сировини, тому не може розраховувати на її стабільний потік через блокаду портів.

Наразі ситуація з енергопостачанням стабілізувалася, але з’явилась нова проблема для феросплавників, які розташовані в Дніпропетровській області – підрив російськими військами Каховської ГЕС. Зокрема, НЗФ знижує обсяги виробництва продукції через необхідність скорочувати споживання води для виробничого процесу через обміління Каховського водосховища. Це, ймовірно, і є фактором скорочення експорту у червні.

За підсумками 2022 року феросплавники України скоротили експорт продукції на 47,7% у порівнянні з 2021 роком – до 349,6 тис. т. Виручка від експорту феросплавів скоротився на 46% р./р. – до $564,14 млн. У січні-серпні 2022-го заводи галузі виробили 399,46 тис. т продукції, що на 32% менше р./р.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comentários


bottom of page