top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Феросплавники України в січні-березні виробили 70 тис. т продукції

Виробництво марганцевого концентрату склало 28,7 тис. т

Феросплавні підприємства України у січні-березні 2023 року скоротили випуск продукції у 2,7 раза у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 70 тис. т. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Українську асоціацію виробників феросплавів (УкрФА).

За три місяці 2023 року скоротилося виробництво такої феросплавної продукції:

  • силікомарганцю – у 2,3 раза р./р., до 69,12 тис. т;

  • феромарганцю – у 86,3 раза р./р., до 0,17 тис. т;

  • феросиліцію (у перерахунку на 45%) – в 17,7 раза р./р., до 0,71 тис. т.

Металічний марганець в цей період не вироблявся. Покровський ГЗК (ПГЗК) за 3 місяці 2023 року виробив 27,81 тис. т марганцевого концентрату, що в 4,6 раза менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому, ПГЗК не виробляв марганцевий та залізорудний агломерат.

Марганецький ГЗК (МГЗК) за січень-березень 2023 року не виробляв марганцевий концентрат.

Сумарно МГЗК та ПГЗК за підсумками першого кварталу виробили 27,81 тис. т марганцевого концентрату, тоді як в січні-березні 2022-го 245,96 тис. т. Це у 8,8 раза менше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Зазначимо, Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) у січні-березні скоротив виробництво продукції в 41,2 раза р./р. – до 0,91 тис. т. Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) за цей період виробив 69,09 тис. т продукції, що у 2,2 раза менше р./р.

Російські ракетні удари по українській енергоінфраструктурі наприкінці минулого року значно погіршили ситуацію для феросплавної галузі, яка сильніше від інших залежить від стабільного енергопостачання. Унаслідок цих ударів підприємства галузі тимчасово частково чи повністю зупинили роботу.

Побузький феронікелевий комбінат вимушено призупинили через перебої з енергопостачанням. Окрім того, підприємство залежить від імпортної сировини, тому не може розраховувати на її стабільний потік через блокаду портів.

Наразі ситуація з енергопостачанням стабілізувалася, тому феросплавні заводи нарощують виробництво та експорт продукції відповідно до попиту.

Українські феросплавні підприємства за підсумками березня 2023 року збільшили експорт феросплавів на 1,2% у порівнянні з попереднім місяцем – до 47,7 тис. т. За підсумками січня-березня 2023 року Україна експортувала 144,54 тис. т феросплавів на $125,33 млн.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comentarios


bottom of page