З 2023-го промисловість отримуватиме 70% річного споживання газу за ціною 7 євроцентів/кВт⋅год
Уряд Німеччини наприкінці минулого тижня узгодив деталі схеми із подолання енергокризи та підтримки домогосподарств та компаній. Про це повідомляє Euractiv.
Заходи енергетичної підтримки де-факто набудуть чинності 1 січня 2023 року і триватимуть до кінця квітня 2024-го. Вони застосовуватимуться заднім числом, оскільки закони не набудуть чинності до березня 2023-го через юридичні складнощі та потребу досягнення більшої мети – схема має забезпечити економію газу на рівні мінімум 20% порівняно з минулим роком.
Зокрема, промислові споживачі з січня 2023 року будуть отримувати 70% річного споживання газу (еталонним виступає 2021-й) за гарантованою ціною 7 євроцентів/кВт⋅год, як і пропонувалося раніше. Решта 30% споживання для промисловості буде за ринковою ціною.
Що стосується цін на електроенергію, то, як йдеться на сайті уряду, для середніх та великих команій із річним споживанням понад 30 тис. кВт⋅год ціновий ліміт складатиме 13 євроцентів/кВт⋅год плюс оплата за мережу, податки, збори та надбавки. Квота стостується 70% від їхнього історичного споживання, для обсягів, які її перевищують, застосовуються звичайні ціни. Обмеження цін на електроенергію для усіх категорій споживачів діятиме з початку 2023 року.
Для фінансування схеми Берлін застосовуватиме податок на надприбутки енергетичних компаній, який діятиме з 1 грудня до 30 червня 2023 року з можливим продовженням до квітня 2024 року. У базовому розрахунку уряд порівнює виробничі витрати на вугільних і атомних електростанціях з погодинними цінами на електроенергію з урахуванням можливого хеджування або форвардних контрактів, укладених компаніями. Для установок з відновлюваної енергетики використовуватиметься середньомісячне значення.
Нагадаємо, що за даними аналітичного центру Bruegel, з початку енергокризи з вересня 2021-го по вересень 2022-го країни ЄС виділили майже €500 млрд, аби захистити споживачів від зростання вартості енергії, лідером за обсягом допомоги є Німеччина.
Уряд Італії виділив €9,1 млрд на компенсацію високих витрат на енергію, третина коштів піде на податкові кредити підприємствам.