top of page
Пошук

Уряд Німеччини погіршить прогноз зростання ВВП на 2024 рік до 0,2% р./р.

Раніше прогнозувалося, що економіка країни у поточному році зросте на 1,3%


Німецька економіка працює вкрай погано, уряд перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2024 році до 0,2% р./р. із 1,3%, які передбачалися раніше. По це заявив міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек, повідомляє Euractiv.


За підсумками минулого року ВВП Німеччини скоротився на 0,3% у порівнянні з 2022-м, що посилило занепокоєння щодо погіршення стану найбільшої економіки Європи.


Політики та бізнес-лідери сподівалися, що поточний рік відзначатиметься більш позитивні перспективи, проте зауваження Хабека вказують на похмуріший сценарій.

Останнім часом, зауважує видання, економічний спад у країні інтерпретується деякими експертами як структурний, а не тимчасовий. Німеччина бореться з більшими цінами на енергоносії та вищими корпоративними податками, ніж у конкурентів у світі.


Водночас компанії скаржаться на зростальний регуляторний та бюрократичний тягар.

Хоча країна має набагато менший державний борг, ніж інші країни Великої сімки, уряд розділився в думках щодо того, чи потрібно його збільшувати, аби вийти з нинішньої рецесії.


Нещодавно Хабек висунув ідею створення нового фонду у €30 млрд щорічно, що фінансується коштом держборгу, для промислових субсидій у формі податкових пільг на зразок американського Закону про зниження інфляції (IRA). Однак міністр фінансів Крістіан Лінднер висловився за ширше скорочення корпоративних податків, яке фінансуватиметься шляхом зменшення видатків.


Однією з причин, що вплинули на падіння ВВП, повідомляє Bloomberg, Хабек назвав рішення конституційного суду, ухвалене у листопаді 2023 року. Ним визнали неконституційним перерозподіл €60 млрд з невикористаних коштів на боротьбу з коронавірусом до Фонду клімату та трансформації (KTF). Це рішення змусило уряд скоротити суму запланованої допомоги компаніям та споживачам у зв’язку з високими цінами на енергоносії.


Нагадаємо, що інфляція в Німеччині за підсумками січня 2024 року сповільнила темпи зростання до 2,9% у порівнянні з січнем 2023 року. У грудні показник зріс на 3,7% р./р. Таким чином, інфляція в країні досягнула найнижчого рівня з червня 2021 року (+2,4%).

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page