top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

«Укрзалізниця» отримає від ЄБРР фінансування в €200 млн

Кошти, зокрема, спрямують на закупівлю матеріалів для відновлення залізничних коридорів з ЄС

АТ «Укрзалізниця» отримає €200 млн фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках проєкту «Надзвичайна підтримка української залізниці». Про це йдеться в повідомленні залізничного оператора.

Відповідні угоди наприкінці минулого тижня підписали віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад Олександр Кубраков, директор ЄБРР з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко та член правління Антон Мішин.

«Укрзалізниця» вкотре відчуває підтримку надійного фінансового партнера. Це вже другий проєкт з фінансування УЗ, який реалізується з ЄБРР з початку повномасштабного вторгнення. Перший проєкт дозволив підтримати стабільність компанії в складний період, а другий буде в першу чергу спрямований на пріоритетні інвестиційні проєкти», – зазначив Євген Лященко.

Термін погашення кредиту становитиме до 15 років, включно з пільговим періодом до 3 років. €100 млн спрямують на фінансування капітальних вкладень УЗ, у тому числі закупівлі матеріалів для відновлення залізничних коридорів з ЄС, а також оновлення рухомого складу. Друга частина суми піде на фінансування критичних потреб, спрямованих на забезпечення стабільних залізничних вантажних і пасажирських перевезень. Окрім того, проєкт передбачає надання гранту в сумі до €10 млн на забезпечення інклюзивності залізничних вокзалів.

«Попри наслідки війни, «Укрзалізниця» зберегла вантажні та пасажирські перевезення, хоч і знизивши обсяги. ЄБРР співпрацює з УЗ ще до війни та твердо підтримує залізничну компанію після вторгнення рф», – ідеться в повідомленні інституції.

ЄБРР пообіцяв інвестувати в Україну €3 млрд у 2022-2023 роках, минулого року банк інвестував €1,7 млрд та залучив ще €200 млн через партнерські фінустанови.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» отримає $25 млн фінансування Світового банку на ремонт критичної інфраструктури та збільшення вантажоперевезень. Для реалізації гранту УЗ розпочинає співпрацю з Управлінням ООН з обслуговування проєктів – UNOPS.

УЗ планує до кінця року зареєструвати новий актив – іноземного перевізника/оператора, який працюватиме в країнах ЄС. Окрім того, до кінця червня 2023-го вантажовідправникам запропонують комплекс експедиторських послуг.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page