top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Українські металурги в травні скоротили випуск прокату на 3,5% м./м.

Виплавка сталі за місяць зросла на 1,6% м./м., а чавуну – на 10,8% м./м.

Металургійні підприємства України за підсумками травня 2023 року скоротили виробництво прокату на 3,5% в порівнянні з попереднім місяцем – до 470 тис. т. Про це свідчать дані ОП «Укрметалургпром».

Виплавка чавуну у травні 2023-го зросла на 10,8% у порівнянні з квітнем поточного року – до 603 тис. т. Виробництво сталі за місяць становило 583 тис. т, що на 1,6% більше м./м.

У порівнянні з травнем 2022 року виробництво прокату за підсумками травня 2023-го збільшилося на 31,7%, виплавка сталі – на 86,3%, а чавуну – на 53,8%.

За підсумками січня-травня 2023 року українські металурги виробили 1,98 млн т прокату, що на 47,8% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. Виплавка сталі та чавуну за 5 місяців скоротилася на майже 44% р./р. – до 2,39 млн т та 2,35 млн т відповідно.

Низькі обсяги виробництва українських металургів пов’язані з логістичними проблемами, несприятливою кон’юнктурою світового ринку, а також зі знищенням через бойові дії двох найбільших металургійних підприємств України – «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі.

Після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року єдиним ринком збуту української продукції стала Європа. При цьому доставляти вантажі залізницею складно та дорого. Витрати металургів на відвантаження прокату замовникам зросли щонайменше у 2 рази, а попит на продукцію впав через несприятливу кон’юнктуру ринку.

Через зазначені вище фактори українські підприємства ГМК працюють з низьким рівнем завантаження потужностей і навіть тимчасово зупиняють деякі з них. Крім цього, від жовтня 2022 року РФ обстрілювала державну електроенергетичну інфраструктуру України, що спричиняло проблеми з енергозабезпеченням регіонів та промисловості.

З початку 2023 року ситуація з енергозабезпеченням стабілізувалася. Металургійні підприємства поступово відновлюють потужності та нарощують виробництво відповідно до попиту. Зокрема, «Запоріжсталь» у березні вивела доменну піч №2 з примусової гарячої консервації. Але у другій половині травня призупинила домну №3 на капремонт II розряду, що, ймовірно, вплинуло на показники місяця. Для повного відновлення потужностей з виробництва сталі в Україні потрібно розблокування вітчизняних морських портів для продукції ГМК.

За підсумками 2022 року металурги України зменшили виплавку сталі на 70,7% в порівнянні з 2021 роком – до 6,26 млн ​​т. Виробництво прокату впало на 72% р./р. – до 5,35 млн т, а виплавка чавуну впала на 69,8% р./р. – до 6,39 млн ​​т.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page