top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Українські металурги в травні збільшили експорт чавуну на 14,4% м./м.

За місяць українські металургійні компанії відвантажили закордонним споживачам 96,51 тис. т чавуну

Українські металургійні компанії у травні 2023 року збільшили експорт чавуну на 14,4% в порівнянні з попереднім місяцем – до 96,5 тис. т. У грошовому еквіваленті поставки чавуну за кордон за цей період зросли на 10,3% м./м. – до $40,76 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби.

Порівняно з травнем 2022 року у травні 2023-го експорт чавуну в натуральному виразі зріс на 1,7%. Різницю показників у грошовому виразі неможливо вирахувати через відсутність даних.

За підсумками січня-травня 2023 року Україна експортувала 630,35 тис. т чавуну на $243,9 млн. Обсяги експорту зросли на 23,% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.

Основним споживачем українського чавуну в січні-травні 2023 року була Польща (63,76%). Частка Іспанії в загальному обсязі експорту становила 13,39%. На третьому місці Чехія – 10,3%. До війни понад половину чавуну, що експортувався з України, споживали США.

Зазначимо, у квітні поточного року українські металурги збільшили виплавку чавуну на 16,7% у порівнянні з попереднім місяцем – до 544 тис. т. Порівняно з квітнем 2022-го виробництво зросло на 87,6%. За січень-квітень вироблено 1,75 млн т чавуну (-54% р./р.).

Низькі обсяги виробництва українських металургів пов’язані з логістичними проблемами, нестабільністю світового ринку, а також зі знищенням через бойові дії двох найбільших металургійних підприємств України – «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі.

Єдиний спосіб доставлення українського чавуну за кордон зараз – залізниця. Через великий наплив вантажів, оскільки морські порти заблоковані, «Укрзалізниця» не може обробляти та передавати до Євросоюзу вагони з українською продукцією швидко та вчасно. Окрім того, логістичні витрати на доставку вантажів зросли щонайменше в 2 рази.

Наприкінці 2022 року РФ почала обстрілювати українську енергоінфраструктуру, що призвело до дефіциту електроенергії в енергосистемі та аварійним відключенням. Через це промисловість України, зокрема металургія, сильно постраждала та була змушена призупиняти або значно скорочувати виробництво.

Зараз ситуація з енергопостачанням стабілізувалась, отже головною проблемою для металургів залишається блокада морських портів та логістичні обмеження.

За підсумками 2022 року українські металургійні компанії скоротили експорт чавуну на 59% у порівнянні з 2021 роком – до 1,32 млн т. Дохід металургів від експорту чавуну за минулий рік становив $638,8 млн, що на 61,1% менше, ніж у 2021-му. Основним споживачем сировини були США – 38,47% від загального обсягу експорту.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page