top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Українські металурги в січні 2023 року виробили 257 тис. т прокату

Виплавка чавуну за підсумками місяця становила 240 тис. т, а сталі – 284 тис. т

Металургійні підприємства України за підсумками січня 2023 року скоротили виробництво прокату на 84,6% в порівнянні з аналогічним місяцем 2022 року – до 257 тис. т. Про це свідчать дані ОП «Укрметалургпром».

Виплавка чавуну за січня поточного року зменшилася на 84,6% в порівнянні із січнем 2022-го – до 240 тис. т. Виробництво сталі у зазначений період становило 284 тис. т, що на 84,7% менше р./р.

У порівнянні з груднем 2022 року виробництво прокату у січні 2023-го зросло в 2,4 рази, сталі – в 2,7 рази, а чавуну – знизилося на 2,8%.

Результати роботи українських металургів у січні 2023 року

Низькі обсяги виробництва українських металургів пов’язані з логістичними проблемами, несприятливою кон’юнктурою світового ринку, а також зі знищенням через бойові дії двох найбільших металургійних підприємств України – «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі.

Після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року єдиним ринком збуту української продукції стала Європа. При цьому доставляти вантажі залізницею складно та дорого. Витрати металургів на відвантаження прокату замовникам зросли щонайменше в 2 рази, а попит на продукцію впав через несприятливу кон’юнктуру ринку.

Через зазначені вище фактори українські підприємства ГМК працюють з низьким рівнем завантаження потужностей і навіть тимчасово зупиняють деякі з них. Крім цього, від жовтня 2022 року РФ обстрілює державну електроенергетичну інфраструктуру України, що спричиняє проблеми з енергозабезпеченням регіонів та промисловості.

За підсумками 2022 року металурги України зменшили виплавку сталі на 70,7% в порівнянні з 2021 роком – до 6,26 млн ​​т. Виробництво прокату впало на 72% р./р. – до 5,35 млн т, а виплавка чавуну впала на 69,8% р./р. – до 6,39 млн ​​т.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page