top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Українські комбінати продовжують працювати зі зниженим завантаженням

Єдиний спосіб відвантажень залізорудної продукції – перевезення в Європу залізницею

Українські виробники залізорудної сировини продовжують працювати зі зниженим завантаженням. Єдиний спосіб відвантаження їх продукції – поставки до Європи залізницею, оскільки ВМФ Росії блокує українські порти в Чорному морі. Наприклад, Ferrexpo, що входить до топ-3 найбільших світових експортерів окатишів, оголосила форс-мажор з морських поставок, при цьому відвантаження до Європи триває.


Частка ЄС та інших європейських країн в експорті залізної руди з України в 2021 році становила 46%. Інакше кажучи, середнє завантаження потужностей місцевих підприємств сягає близько 50% проти довоєнним періодом. За даними деяких компаній, їхнє завантаження становить 50-75%. Це може свідчити про бажання компаній збільшити складські запаси, розраховуючи на вирішення проблеми з транспортом.


Залізничні перевезення є вразливим місцем в Україні. Цей фактор обмежує можливість збільшення виробництва з подальшим експортом залізної руди в інші регіони через європейські порти.


8 із 10 залізорудних комбінатів України розташовані у Кривому Розі Дніпропетровської області, один у Полтавській області (Полтавський та Єристівський рудники) та один у Запорізькій області. Майже всі підприємства залізорудної промисловості України продовжують свою роботу. Але є кілька винятків. Перший – це «АрселорМіттал Кривий Ріг», потужності якого спрямовані на задоволення власних потреб у сировині, а не на експорт. Немає даних про роботу Запорізького залізорудного комбінату, що опинився у зоні активних бойових дій.


Продовження роботи залізорудних підприємств дуже важливе для економіки України, оскільки вони забезпечили близько 54 тис. робочих місць, 3,2% ВВП та близько 10% експорту товарів з України.


На частку українських залізорудних компаній припадало 19% імпорту окатишів у ЄС у 2021 році. Зараз ці поставки не загрожені, європейські підприємства не мають проблем із поставками.


Частка української залізної руди на китайському ринку незначна – близько 2%. Але на ринку окатишів вона вагома – 18%. І це постачання було зірвано. При тому що припинення постачання чавунних та сталевих напівфабрикатів з України та Росії призвело до збільшення попиту на китайський прокат. Іншими словами, у Китаї знову спостерігається розрив між попитом та пропозицією на залізну руду. Зростання світових цін на прокат дає виробникам сталі змогу змиритися з подорожчанням залізної, що пропонується з Австралії та Бразилії. Ціни на залізну руду Fe62% у Китаї зросли на 15% з початку російського вторгнення в Україну та станом на 9 березня досягли $160.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page