top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Україна та Румунія планують співпрацювати в розвитку Дунайських портів

Розвиток ефективного та безпечного судноплавства на річці Дунай можливий у продуктивній співпраці сторін

Нещодавно відбулася тристороння зустріч Україна – Єврокомісія – Румунія, у ході якої сторони домовилися про координацію зусиль з вдосконалення та розвитку експортних потужностей через українські та румунські канали річки Дунай. Про це йдеться в пресрелізі Міністерства інфраструктури України (МІУ).

Під час зустрічі сторони обговорили можливість спільного вимірювання глибин частин річки Дунай з представниками Румунії та України, у зв’язку з експлуатаційним днопоглибленням, яке нещодавно проводили українські спеціалісти.

Також представники делегацій розглянули питання вдосконалення навігації. Зокрема, знаходження нових шляхів покращення лоцманського проведення суден на спільному українсько-румунському секторі річки з метою збільшення кількості суднозаходів у порти Дунаю.

«Усі сторони дійшли згоди, що розвиток ефективного та безпечного судноплавства на річці Дунай можливий у продуктивній та злагодженій співпраці з колегами з Єврокомісії, Румунії та Дунайської комісії», – йдеться в повідомленні.

Сьогодні дунайські порти залишаються стабільним альтернативним шляхом для експорту. За рік війни саме порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ в 3 рази збільшили вантажопотік. Через Дунайський припортовий кластер експортовано понад 17 млн т вантажів. Окрім того, лише через ці порти йде імпорт необхідних товарів для потреб України.

Нагадаємо, у середині лютого 2023 року МІУ відзвітувало про збільшення осадки гирла Бистре Дунайського портового кластера до 6,5 м. На початку повномасштабного вторгнення максимальна осадка становила тільки 3,9 м.

Відновлення паспортних глибин на українській ділянці річки Дунай і оголошена осадка 6,5 м посприяли встановленню рекордів у 12 суднозаходів та 90 тис. т оброблених вантажів на добу в дунайських портах.

Мінінфраструктури планує збільшити пропускну здатність українських портів на Дунаї в 1,7 раза – до 25 млн т на рік. Очікується модернізація портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ, будівництво нових терміналів та хабів та залучення приватних інвестицій для будівництва терміналів.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Comments


bottom of page