top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Україна планує збільшити пропускну здатність Дунайських портів до 30 млн т

За час повномасштабної війни порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ втричі збільшили вантажопотік

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує збільшити пропускну здатність українських Дунайських портів до 30 млн т на рік та забезпечити можливості заходу до портів суден з більшою вантажопідйомністю. Про це йдеться у пресрелізі агентства.

«За час повномасштабної війни порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ втричі збільшили вантажопотік. Кластер залишатиметься важливим транспортним коридором для вантажних суден, бо забезпечує пряме водне сполучення з країнами ЄС», – ідеться в повідомленні.

Відновлення роботи та модернізація всієї мережі українських портів є особливо важливим після підриву Каховської дамби російськими військами.

Перш за все, планують відновити роботу Херсонського порту та судноплавство на Дніпрі, а також розмінувати Дніпро та Чорне море і відродити суднобудування на півдні України.

Нагадаємо, що українські порти Дунаю за підсумками травня 2023 року перевантажили понад 3 млн т вантажів, що є абсолютним рекордом для портів цього регіону. Розвиток дунайського кластера є одним із пріоритетів АМПУ, а також європейських партнерів. Зокрема, Єврокомісія та Дунайська комісія у співробітництві з адміністрацією Нижнього Дунаю, міністерством транспорту Румунії розв’язують проблему збільшення пропускної спроможності Сулінського каналу.

МІУ планує збільшити пропускну здатність українських портів на Дунаї в 1,7 раза – до 25 млн т на рік. Очікується модернізація портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ, будівництво нових терміналів та хабів та залучення приватних інвестицій для будівництва терміналів.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comments


bottom of page