top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Україна може заміщати продукцію ГМК РФ у Європі на $74 млн щомісяця

Розблокування портів, достатні енергопоставки, збільшення пропускної здатності залізниці дозволять нашим заводам та ГЗК наростити експорт

За рахунок заміщення російських постачальників на ринку ЄС Україна може наростити експорт продукції ГМК на $74 млн щомісяця. Це з урахуванням тих обсягів залізної руди та чавуну, які постачалися російськими компаніями на ринок ЄС минулого року, та виробничих потужностей, які залишились на підконтрольній Україні території. Про це розповів Станіслав Зінченко, директор GMK Center, на відкритих слуханнях комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку на тему «Заміщення українськими товарами імпорту з РФ і Республіки Білорусь в Україні, ЄС та світі».

«Максимально можливий потенціал нарощення експорту залізної руди й чавуну, за нашими розрахунками, становить $230 млн щомісяця. Це за умови, що металургійні підприємства, які залишилися на підконтрольній території України, зможуть відновити виробництво до довоєнних рівнів», – пояснив директор GMK Center.

За його словами, для збільшення експорту металургійної продукції необхідно вирішити кілька питань.

  1. Розблокування українських морських портів для металургійної продукції. Без розблокованих портів металурги не зможуть наростити експорт – європейські порти не здатні обробляти такі обсяги продукції, які можуть постачатися з України.

  2. Збільшення пропускної здатності прикордонних залізничних переходів з ЄС. Номінальна пропускна здатність становить 3400 вагонів, а реальна, за нашими розрахунками – лише 1800 вагонів. До двох тижнів можуть простоювати вагони в черзі на кордонах. Укрзалізниця намагається вирішувати проблему за рахунок обмежень – так званих конвенцій на перевезення гірничо-металургійних вантажів. У результаті підприємства втрачають експортні можливості.

  3. Важливою проблемою залишається стабілізація енергопостачання. Ми розуміємо, що певні кроки в цьому напрямку вже здійснюються.

  4. Потрібно посилювати дипломатичні зусилля, спрямовані на витіснення російської продукції з європейського ринку. За 10 місяців минулого року Росія експортувала до ЄС 2,4 млн т залізної руди та 1 млн т чавуну. Їх загальна вартість становила майже $1 млрд.

«Європейські виробники будуть купувати російську продукцію, допоки існуватиме така легальна можливість. Купувати російське зараз вигідно, тому що російські металурги пропонують дисконти (від 10% до 30% від світових цін)», – наголосив Станіслав Зінченко.

Санкції проти ГМК Росії багато в чому не досягли своєї мети – європейський ринок залишився відкритим для сировини з РФ, США запровадили мінімальні заборони.

Сума збитків від блокади морських портів сягає $420 млн на місяць. Щомісяця Україна не може виробляти та експортувати 1,3 млн т залізної руди, 151 тис. т чавуну, 192 тис. т напівфабрикатів та 218 тис. т готової металопродукції.

1 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Китай за січень-квітень скоротив виплавку сталі на 3% р./р.

Аналітики очікують зростання виплавки сталі в травні завдяки покращенню попиту та перспектив споживання Китайські металургійні компанії за підсумками січня-квітня 2024 року скоротили виробництво сталі

Канадські металурги виступають за посилення захистних заходів щодо імпорту сталі

Галузева асоціація закликала владу вжити заходів, аналогічних американським Металурги Канади закликали владу до більш активних дій після оголошення США щодо підвищення тарифів на певну китайську проду

Comentarios


bottom of page